Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Sealdah Express - 13152


  ()
1 Jammu Tawi (JAT)
19:00
0
1
0 km
2 Vijiypur Jammu (VJPJ)
19:19
19:21
2 min
1
21 km
3 Samba (SMBX)
19:33
19:35
2 min
1
33 km
4 Hira Nagar (HRNR)
19:48
19:50
2 min
1
48 km
5 Chakdayala (CKDL)
19:53
19:55
2 min
1
51 km
6 Kathua (KTHU)
20:53
20:55
2 min
1
77 km
7 Sujanpur (SJNP)
21:12
21:14
2 min
1
92 km
8 Chakki Bank (CHKB)
22:00
22:05
5 min
1
100 km
9 Mukerian (MEX)
22:38
22:40
2 min
1
139 km
10 Dasuya (DZA)
22:57
22:59
2 min
1
155 km
11 Tanda Urmar (TDO)
23:31
23:33
2 min
1
170 km
12 Jalandhar Cant (JRC)
00:50
00:55
5 min
2
213 km
13 Phagwara Jn (PGW)
01:12
01:14
2 min
2
229 km
14 Ludhiana Jn (LDH)
02:00
02:10
10 min
2
265 km
15 Khanna (KNN)
02:46
02:48
2 min
2
307 km
16 Sirhind Jn (SIR)
03:08
03:10
2 min
2
325 km
17 Rajpura Jn (RPJ)
03:27
03:29
2 min
2
351 km
18 Ambala City (UBC)
03:57
03:59
2 min
2
371 km
19 Ambala Cant Jn (UMB)
04:20
04:30
10 min
2
378 km
20 Jagadhri Wshop (JUDW)
05:04
05:06
2 min
2
428 km
21 Jagadhri (JUD)
05:13
05:15
2 min
2
429 km
22 Saharanpur (SRE)
06:10
06:20
10 min
2
460 km
23 Roorkee (RK)
06:50
06:52
2 min
2
494 km
24 Laksar Jn (LRJ)
07:17
07:22
5 min
2
513 km
25 Raisi (RSI)
07:30
07:32
2 min
2
525 km
26 Chandok (CNK)
07:47
07:49
2 min
2
536 km
27 Muzzampur Nryn (MZM)
07:58
08:00
2 min
2
543 km
28 Najibabad Jn (NBD)
08:30
08:35
5 min
2
554 km
29 Nagina (NGG)
08:53
08:55
2 min
2
576 km
30 Dhampur (DPR)
09:12
09:14
2 min
2
593 km
31 Seohara (SEO)
09:28
09:30
2 min
2
606 km
32 Kanth (KNT)
09:48
09:50
2 min
2
623 km
33 Moradabad (MB)
10:40
11:10
30 min
2
652 km
34 Rampur (RMU)
11:38
11:40
2 min
2
680 km
35 Milak (MIL)
12:01
12:03
2 min
2
707 km
36 Bareilly (BE)
12:40
12:45
5 min
2
743 km
37 Pitambarpur (PMR)
13:01
13:03
2 min
2
763 km
38 Tilhar (TLH)
13:31
13:33
2 min
2
795 km
39 Shahjehanpur (SPN)
14:02
14:05
3 min
2
813 km
40 Roza Jn (ROZA)
14:13
14:15
2 min
2
821 km
41 Anjhi Shahabad (AJI)
14:38
14:40
2 min
2
844 km
42 Hardoi (HRI)
15:28
15:30
2 min
2
876 km
43 Balamu Jn (BLM)
16:18
16:20
2 min
2
909 km
44 Udila (SAN)
16:43
16:45
2 min
2
929 km
45 Malihabad (MLD)
17:10
17:12
2 min
2
954 km
46 Lucknow (LKO)
18:05
18:25
20 min
2
978 km
47 Barabanki Jn (BBK)
19:03
19:05
2 min
2
1006 km
48 Safdarganj (SGJ)
19:24
19:26
2 min
2
1025 km
49 Daryabad (DYD)
19:42
19:44
2 min
2
1044 km
50 Rudauli (RDL)
20:10
20:12
2 min
2
1067 km
51 Sohwal (SLW)
20:41
20:43
2 min
2
1094 km
52 Faizabad Jn (FD)
21:15
21:20
5 min
2
1105 km
53 A N Dev Nagar (ACND)
21:31
21:33
2 min
2
1108 km
54 Ayodhya (AY)
21:43
21:45
2 min
2
1113 km
55 Goshainganj (GGJ)
22:14
22:16
2 min
2
1144 km
56 Akbarpur (ABP)
22:36
22:38
2 min
2
1167 km
57 Malipur (MLPR)
22:53
22:55
2 min
2
1186 km
58 Shahganj Jn (SHG)
23:21
23:26
5 min
2
1210 km
59 JNU (JNU)
23:52
23:54
2 min
2
1244 km
60 Varanasi Jn (BSB)
01:35
01:45
10 min
3
1301 km
61 Kashi (KEI)
01:56
01:58
2 min
3
1307 km
62 Mughal Sarai Jn (MGS)
02:40
03:00
20 min
3
1318 km
63 Chandauli Mjhwr (CDMR)
03:16
03:18
2 min
3
1333 km
64 Saidraja (SYJ)
03:26
03:28
2 min
3
1342 km
65 Bhabua Road (BBU)
03:47
03:49
2 min
3
1370 km
66 Kudra (KTQ)
04:05
04:07
2 min
3
1393 km
67 Sasaram (SSM)
04:34
04:36
2 min
3
1418 km
68 Dehri On Sone (DOS)
04:54
04:56
2 min
3
1436 km
69 Son Nagar (SEB)
05:02
05:04
2 min
3
1442 km
70 Anugraha N Road (AUBR)
05:15
05:17
2 min
3
1452 km
71 Jakhim (JHN)
05:35
05:37
2 min
3
1472 km
72 Rafiganj (RFJ)
05:47
05:49
2 min
3
1483 km
73 Guraru (GRRU)
06:02
06:04
2 min
3
1499 km
74 Gaya Jn (GAYA)
06:40
06:50
10 min
3
1521 km
75 Tankuppa (TKN)
07:10
07:12
2 min
3
1541 km
76 Paharpur (PRP)
07:21
07:23
2 min
3
1553 km
77 Gurpa (GAP)
07:31
07:33
2 min
3
1565 km
78 Gujhandi (GJD)
07:56
07:58
2 min
3
1587 km
79 Koderma (KQR)
08:08
08:10
2 min
3
1597 km
80 Parsabad (PSB)
08:33
08:35
2 min
3
1623 km
81 Hazaribagh Rd (HZD)
08:52
08:54
2 min
3
1645 km
82 Parasnath (PNME)
09:14
09:16
2 min
3
1673 km
83 Gomoh Jn (GMO)
09:36
09:46
10 min
3
1690 km
84 Dhanbad Jn (DHN)
10:25
10:32
7 min
3
1720 km
85 Kumardubi (KMME)
10:59
11:01
2 min
3
1759 km
86 Barakar (BRR)
11:04
11:06
2 min
3
1761 km
87 Kulti (ULT)
11:11
11:13
2 min
3
1764 km
88 Asansol Jn (ASN)
11:34
11:49
15 min
3
1778 km
89 Raniganj (RNG)
12:04
12:06
2 min
3
1797 km
90 Andal Jn (UDL)
12:17
12:19
2 min
3
1804 km
91 Durgapur (DGR)
12:43
12:45
2 min
3
1821 km
92 Panagarh (PAN)
12:55
12:57
2 min
3
1836 km
93 Barddhaman Jn (BWN)
13:38
13:43
5 min
3
1884 km
94 Kamarkundu (KQU)
14:34
14:36
2 min
3
1945 km
95 Dakhineswar (DAKE)
15:04
15:06
2 min
3
1972 km
96 KOLKATA (KOAA)
15:50
0
3
1982 km

Train Sealdah Express -13152 from to passes through following stations:


Jammu Tawi, Vijiypur Jammu, Samba, Hira Nagar, Chakdayala, Kathua, Sujanpur, Chakki Bank, Mukerian, Dasuya, Tanda Urmar, Jalandhar Cant, Phagwara Jn, Ludhiana Jn, Khanna, Sirhind Jn, Rajpura Jn, Ambala City, Ambala Cant Jn, Jagadhri Wshop, Jagadhri, Saharanpur, Roorkee, Laksar Jn, Raisi, Chandok, Muzzampur Nryn, Najibabad Jn, Nagina, Dhampur, Seohara, Kanth, Moradabad, Rampur, Milak, Bareilly, Pitambarpur, Tilhar, Shahjehanpur, Roza Jn, Anjhi Shahabad, Hardoi, Balamu Jn, Udila, Malihabad, Lucknow, Barabanki Jn, Safdarganj, Daryabad, Rudauli, Sohwal, Faizabad Jn, A N Dev Nagar, Ayodhya, Goshainganj, Akbarpur, Malipur, Shahganj Jn, JNU, Varanasi Jn, Kashi, Mughal Sarai Jn, Chandauli Mjhwr, Saidraja, Bhabua Road, Kudra, Sasaram, Dehri On Sone, Son Nagar, Anugraha N Road, Jakhim, Rafiganj, Guraru, Gaya Jn, Tankuppa, Paharpur, Gurpa, Gujhandi, Koderma, Parsabad, Hazaribagh Rd, Parasnath, Gomoh Jn, Dhanbad Jn, Kumardubi, Barakar, Kulti, Asansol Jn, Raniganj, Andal Jn, Durgapur, Panagarh, Barddhaman Jn, Kamarkundu, Dakhineswar, KOLKATA,