Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Saurashtra Mail - 19005


  ()
1 Mumbai Central (BCT)
20:25
0
1
0 km
2 Dadar (DDR)
20:36
20:38
2 min
1
6 km
3 Borivali (BVI)
21:14
21:16
2 min
1
30 km
4 Palghar (PLG)
22:06
22:08
2 min
1
87 km
5 Vapi (VAPI)
23:09
23:11
2 min
1
170 km
6 Valsad (BL)
23:37
23:39
2 min
1
194 km
7 Surat (ST)
00:42
00:47
5 min
2
263 km
8 Bharuch Jn (BH)
01:38
01:40
2 min
2
322 km
9 Vadodara Jn (BRC)
02:40
02:45
5 min
2
392 km
10 Anand Jn (ANND)
03:18
03:20
2 min
2
427 km
11 Nadiad Jn (ND)
03:38
03:40
2 min
2
446 km
12 Ahmedabad Jn (ADI)
04:55
05:15
20 min
2
491 km
13 Sanand (SAU)
05:48
05:50
2 min
2
520 km
14 Viramgam Jn (VG)
06:31
06:33
2 min
2
557 km
15 Lakhtar (LTR)
07:16
07:18
2 min
2
601 km
16 Surendranagar (SUNR)
07:51
07:53
2 min
2
622 km
17 Than Jn (THAN)
08:50
08:52
2 min
2
670 km
18 Wankaner Jn (WKR)
09:18
09:20
2 min
2
696 km
19 Rajkot Jn (RJT)
10:20
10:45
25 min
2
738 km
20 Padadhari (PDH)
11:08
11:10
2 min
2
763 km
21 Jam Wanthali (WTJ)
11:20
11:22
2 min
2
793 km
22 Alia Bada (ALB)
11:56
11:58
2 min
2
804 km
23 Hapa (HAPA)
12:11
12:13
2 min
2
814 km
24 Jamnagar (JAM)
12:23
12:25
2 min
2
823 km
25 Kanalas Jn (KNLS)
12:56
12:58
2 min
2
849 km
26 Khambhaliya (KMBL)
13:22
13:24
2 min
2
877 km
27 Bhatiya (BHTA)
14:15
14:17
2 min
2
920 km
28 Dwarka (DWK)
15:07
15:09
2 min
2
961 km
29 Mithapur (MTHP)
15:33
15:35
2 min
2
980 km
30 Okha (OKHA)
16:00
0
2
990 km

Train Saurashtra Mail -19005 from to passes through following stations:


Mumbai Central, Dadar, Borivali, Palghar, Vapi, Valsad, Surat, Bharuch Jn, Vadodara Jn, Anand Jn, Nadiad Jn, Ahmedabad Jn, Sanand, Viramgam Jn, Lakhtar, Surendranagar, Than Jn, Wankaner Jn, Rajkot Jn, Padadhari, Jam Wanthali, Alia Bada, Hapa, Jamnagar, Kanalas Jn, Khambhaliya, Bhatiya, Dwarka, Mithapur, Okha,