Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Satavahana Express - 12713


  ()
1 Vijayawada Jn (BZA)
06:10
0
1
0 km
2 Madhira (MDR)
06:57
06:58
1 min
1
57 km
3 Khammam (KMT)
07:18
07:20
2 min
1
102 km
4 Dornakal Jn (DKJ)
07:49
07:50
1 min
1
125 km
5 Mahbubabad (MABD)
08:09
08:10
1 min
1
149 km
6 Warangal (WL)
09:00
09:02
2 min
1
209 km
7 Kazipet Jn (KZJ)
09:20
09:22
2 min
1
219 km
8 Secunderabad Jn (SC)
11:45
0
1
351 km

Train Satavahana Express -12713 from to passes through following stations:


Vijayawada Jn, Madhira, Khammam, Dornakal Jn, Mahbubabad, Warangal, Kazipet Jn, Secunderabad Jn,