Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Sarnath Express - 15159


  ()
1 Chhapra (CPR)
07:20
0
1
0 km
2 Suraimanpur (SIP)
07:50
07:52
2 min
1
29 km
3 Sahatwar (STW)
08:10
08:12
2 min
1
48 km
4 Ballia (BUI)
08:35
08:40
5 min
1
66 km
5 Phephna Jn (PEP)
08:52
08:54
2 min
1
76 km
6 Chit Baragaon (CBN)
09:01
09:03
2 min
1
82 km
7 Karimuddin Pur (KMDR)
09:22
09:24
2 min
1
97 km
8 Yusufpur (YFP)
09:38
09:40
2 min
1
111 km
9 Ghazipur City (GCT)
10:09
10:14
5 min
1
131 km
10 Nandganj (NDJ)
10:28
10:30
2 min
1
149 km
11 Aunrihar Jn (ARJ)
10:55
10:57
2 min
1
171 km
12 Sarnath (SRNT)
11:29
11:31
2 min
1
195 km
13 Varanasi City (BCY)
11:50
11:52
2 min
1
202 km
14 Varanasi Jn (BSB)
12:10
12:25
15 min
1
206 km
15 Bhadohi (BOY)
13:00
13:02
2 min
1
251 km
16 Janghai Jn (JNH)
13:32
13:34
2 min
1
281 km
17 Phulpur (PLP)
13:58
14:00
2 min
1
304 km
18 Allahabad Jn (ALD)
15:15
15:40
25 min
1
341 km
19 Naini (NYN)
15:58
16:00
2 min
1
348 km
20 Shankargarh (SRJ)
16:28
16:30
2 min
1
386 km
21 Dabhaura (DBR)
16:58
17:00
2 min
1
418 km
22 Manikpur Jn (MKP)
17:40
17:45
5 min
1
441 km
23 Jaitwar (JTW)
18:26
18:28
2 min
1
499 km
24 Satna (STA)
18:55
19:00
5 min
1
519 km
25 Unchhera (UHR)
19:19
19:21
2 min
1
540 km
26 Maihar (MYR)
19:33
19:35
2 min
1
554 km
27 Katni (KTE)
20:50
21:10
20 min
1
617 km
28 Chandia Road (CHD)
21:56
21:58
2 min
1
658 km
29 Umaria (UMR)
22:16
22:18
2 min
1
677 km
30 Birsinghpur (BRS)
22:41
22:43
2 min
1
706 km
31 Shahdol (SDL)
23:28
23:33
5 min
1
744 km
32 Burhar (BUH)
23:49
23:51
2 min
1
763 km
33 Amlai (AAL)
00:01
00:03
2 min
2
772 km
34 Anuppur Jn (APR)
00:20
00:25
5 min
2
785 km
35 Pendra Road (PND)
01:15
01:17
2 min
2
835 km
36 Belgahna (BIG)
02:13
02:15
2 min
2
888 km
37 Kargi Road (KGB)
02:38
02:40
2 min
2
904 km
38 Bilaspur Jn (BSP)
04:00
04:25
25 min
2
936 km
39 Belha (BYL)
04:43
04:45
2 min
2
951 km
40 Bhatapara (BYT)
05:08
05:10
2 min
2
982 km
41 Tilda (TLD)
05:28
05:30
2 min
2
1008 km
42 Raipur Jn (R)
06:10
06:20
10 min
2
1046 km
43 Bhilai Pwr Hs (BPHB)
06:41
06:43
2 min
2
1073 km
44 Durg (DURG)
07:30
0
2
1083 km

Train Sarnath Express -15159 from to passes through following stations:


Chhapra, Suraimanpur, Sahatwar, Ballia, Phephna Jn, Chit Baragaon, Karimuddin Pur, Yusufpur, Ghazipur City, Nandganj, Aunrihar Jn, Sarnath, Varanasi City, Varanasi Jn, Bhadohi, Janghai Jn, Phulpur, Allahabad Jn, Naini, Shankargarh, Dabhaura, Manikpur Jn, Jaitwar, Satna, Unchhera, Maihar, Katni, Chandia Road, Umaria, Birsinghpur, Shahdol, Burhar, Amlai, Anuppur Jn, Pendra Road, Belgahna, Kargi Road, Bilaspur Jn, Belha, Bhatapara, Tilda, Raipur Jn, Bhilai Pwr Hs, Durg,