Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Samta Express - 12808


  ()
1 H Nizamuddin (NZM)
08:40
0
1
0 km
2 Mathura Jn (MTJ)
10:32
10:35
3 min
1
134 km
3 Raja Ki Mandi (RKM)
11:13
11:15
2 min
1
184 km
4 Agra Cantt (AGC)
11:30
11:35
5 min
1
188 km
5 Gwalior (GWL)
13:02
13:07
5 min
1
306 km
6 Jhansi Jn (JHS)
14:27
14:37
10 min
1
403 km
7 Lalitpur (LAR)
15:38
15:40
2 min
1
493 km
8 Bina Jn (BINA)
17:10
17:15
5 min
1
556 km
9 Bhopal Jn (BPL)
19:10
19:15
5 min
1
694 km
10 Itarsi Jn (ET)
21:00
21:10
10 min
1
786 km
11 Betul (BZU)
22:43
22:45
2 min
1
893 km
12 Nagpur (NGP)
01:40
02:05
25 min
2
1083 km
13 Bhandara Road (BRD)
02:49
02:51
2 min
2
1145 km
14 Tumsar Road (TMR)
03:05
03:07
2 min
2
1163 km
15 Gondia Jn (G)
03:51
03:53
2 min
2
1213 km
16 Dongargarh (DGG)
04:46
04:48
2 min
2
1286 km
17 Raj Nandgaon (RJN)
05:09
05:11
2 min
2
1317 km
18 Durg (DURG)
06:00
06:05
5 min
2
1347 km
19 Raipur Jn (R)
06:55
07:20
25 min
2
1383 km
20 Mahasamund (MSMD)
08:01
08:03
2 min
2
1437 km
21 Bagbahra (BGBR)
08:28
08:30
2 min
2
1468 km
22 Khariar Road (KRAR)
08:48
08:50
2 min
2
1489 km
23 Harishanker Rd (HSK)
09:24
09:26
2 min
2
1530 km
24 Kantabanji (KBJ)
10:10
10:20
10 min
2
1553 km
25 Titlagarh (TIG)
11:10
11:20
10 min
2
1586 km
26 Kesinga (KSNG)
11:33
11:35
2 min
2
1599 km
27 Rupra Road (RPRD)
11:54
11:56
2 min
2
1615 km
28 Norla Road (NRLR)
12:04
12:06
2 min
2
1622 km
29 Ambodala (AMB)
12:38
12:40
2 min
2
1647 km
30 Muniguda (MNGD)
13:01
13:03
2 min
2
1672 km
31 Therubali (THV)
13:43
13:45
2 min
2
1707 km
32 Singapuram Road (SPRD)
14:13
14:15
2 min
2
1716 km
33 Rayagada (RGDA)
14:45
14:55
10 min
2
1726 km
34 Parvatipuram Tn (PVPT)
15:28
15:30
2 min
2
1771 km
35 Parvatipuram (PVP)
15:36
15:38
2 min
2
1772 km
36 Bobbili (VBL)
16:00
16:02
2 min
2
1796 km
37 Vizianagram Jn (VZM)
17:05
17:10
5 min
2
1850 km
38 Simhachalam (SCM)
17:53
17:55
2 min
2
1903 km
39 Vishakapatnam (VSKP)
18:30
0
2
1911 km

Train Samta Express -12808 from to passes through following stations:


H Nizamuddin, Mathura Jn, Raja Ki Mandi, Agra Cantt, Gwalior, Jhansi Jn, Lalitpur, Bina Jn, Bhopal Jn, Itarsi Jn, Betul, Nagpur, Bhandara Road, Tumsar Road, Gondia Jn, Dongargarh, Raj Nandgaon, Durg, Raipur Jn, Mahasamund, Bagbahra, Khariar Road, Harishanker Rd, Kantabanji, Titlagarh, Kesinga, Rupra Road, Norla Road, Ambodala, Muniguda, Therubali, Singapuram Road, Rayagada, Parvatipuram Tn, Parvatipuram, Bobbili, Vizianagram Jn, Simhachalam, Vishakapatnam,