Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Samta Express - 12807


  ()
1 Vishakapatnam (VSKP)
06:20
0
1
0 km
2 Simhachalam (SCM)
06:36
06:37
1 min
1
8 km
3 Vizianagram Jn (VZM)
07:25
07:30
5 min
1
61 km
4 Bobbili (VBL)
08:15
08:20
5 min
1
115 km
5 Parvatipuram (PVP)
08:40
08:41
1 min
1
139 km
6 Parvatipuram Tn (PVPT)
08:46
08:47
1 min
1
140 km
7 Rayagada (RGDA)
09:35
09:45
10 min
1
185 km
8 Singapuram Road (SPRD)
09:59
10:00
1 min
1
195 km
9 Therubali (THV)
10:12
10:13
1 min
1
204 km
10 Muniguda (MNGD)
10:49
10:50
1 min
1
239 km
11 Ambodala (AMB)
11:12
11:13
1 min
1
264 km
12 Norla Road (NRLR)
11:39
11:40
1 min
1
289 km
13 Rupra Road (RPRD)
11:49
11:50
1 min
1
296 km
14 Kesinga (KSNG)
12:09
12:10
1 min
1
312 km
15 Titlagarh (TIG)
12:35
12:45
10 min
1
325 km
16 Kantabanji (KBJ)
13:10
13:20
10 min
1
358 km
17 Harishanker Rd (HSK)
13:39
13:40
1 min
1
382 km
18 Khariar Road (KRAR)
14:14
14:15
1 min
1
423 km
19 Bagbahra (BGBR)
14:39
14:40
1 min
1
443 km
20 Mahasamund (MSMD)
15:09
15:10
1 min
1
474 km
21 Raipur Jn (R)
16:40
17:00
20 min
1
528 km
22 Durg (DURG)
17:50
17:55
5 min
1
564 km
23 Raj Nandgaon (RJN)
18:15
18:16
1 min
1
594 km
24 Dongargarh (DGG)
18:44
18:45
1 min
1
625 km
25 Gondia Jn (G)
19:55
20:00
5 min
1
698 km
26 Tumsar Road (TMR)
20:34
20:35
1 min
1
748 km
27 Bhandara Road (BRD)
20:54
20:55
1 min
1
766 km
28 Nagpur (NGP)
22:25
22:50
25 min
1
828 km
29 Betul (BZU)
01:09
01:10
1 min
2
1019 km
30 Itarsi Jn (ET)
03:45
03:55
10 min
2
1125 km
31 Bhopal Jn (BPL)
06:00
06:05
5 min
2
1217 km
32 Bina Jn (BINA)
08:15
08:20
5 min
2
1355 km
33 Lalitpur (LAR)
09:03
09:04
1 min
2
1418 km
34 Jhansi Jn (JHS)
10:20
10:30
10 min
2
1508 km
35 Gwalior (GWL)
11:45
11:50
5 min
2
1605 km
36 Agra Cantt (AGC)
13:40
13:45
5 min
2
1723 km
37 Raja Ki Mandi (RKM)
13:53
13:54
1 min
2
1727 km
38 Mathura Jn (MTJ)
14:37
14:40
3 min
2
1777 km
39 Faridabad (FDB)
16:10
16:11
1 min
2
1890 km
40 H Nizamuddin (NZM)
16:40
0
2
1911 km

Train Samta Express -12807 from to passes through following stations:


Vishakapatnam, Simhachalam, Vizianagram Jn, Bobbili, Parvatipuram, Parvatipuram Tn, Rayagada, Singapuram Road, Therubali, Muniguda, Ambodala, Norla Road, Rupra Road, Kesinga, Titlagarh, Kantabanji, Harishanker Rd, Khariar Road, Bagbahra, Mahasamund, Raipur Jn, Durg, Raj Nandgaon, Dongargarh, Gondia Jn, Tumsar Road, Bhandara Road, Nagpur, Betul, Itarsi Jn, Bhopal Jn, Bina Jn, Lalitpur, Jhansi Jn, Gwalior, Agra Cantt, Raja Ki Mandi, Mathura Jn, Faridabad, H Nizamuddin,