Train Schedule

Kochuveli (KCVL)
Arr. Starts
Dep. 09:15
Quilon Jn (QLN)
Arr. 10:10
Dep. 10:15
Kayankulam Jn (KYJ)
Arr. 10:48
Dep. 10:50
Alleppey (ALLP)
Arr. 11:42
Dep. 11:45
Eranakulam Jn (ERS)
Arr. 12:45
Dep. 12:55
Trichur (TCR)
Arr. 14:17
Dep. 14:20
Shoranur Jn (SRR)
Arr. 15:10
Dep. 15:15
Calicut (CLT)
Arr. 16:40
Dep. 16:45
Cannanore (CAN)
Arr. 18:10
Dep. 18:15
Kasaragod (KGQ)
Arr. 19:19
Dep. 19:20
MAJN (MAJN)
Arr. 20:30
Dep. 20:40
Udupi (UD)
Arr. 21:50
Dep. 21:52
Madgaon (MAO)
Arr. 02:10
Dep. 02:20
Panvel (PNVL)
Arr. 13:35
Dep. 13:40
Vasai Road (BSR)
Arr. 15:45
Dep. 15:50
Vadodara Jn (BRC)
Arr. 21:50
Dep. 21:52
Kota Jn (KOTA)
Arr. 06:00
Dep. 06:10
H Nizamuddin (NZM)
Arr. 13:00
Dep. 13:02
New Delhi (NDLS)
Arr. 13:20
Dep. 13:45
Ambala Cant Jn (UMB)
Arr. 17:25
Dep. 17:30
Chandigarh (CDG)
Arr. 18:20
Dep. Ends