Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Saket Express - 11067


  ()
1 Lokmanyatilak T (LTT)
05:20
0
1
0 km
2 Thane (TNA)
05:38
05:40
2 min
1
18 km
3 Kalyan Jn (KYN)
06:05
06:10
5 min
1
38 km
4 Igatpuri (IGP)
07:53
07:55
2 min
1
121 km
5 Nasik Road (NK)
08:43
08:45
2 min
1
172 km
6 Manmad Jn (MMR)
09:40
09:45
5 min
1
245 km
7 Bhusaval Jn (BSL)
12:20
12:30
10 min
1
429 km
8 Burhanpur (BAU)
13:18
13:20
2 min
1
484 km
9 Khandwa (KNW)
14:30
14:35
5 min
1
553 km
10 Itarsi Jn (ET)
17:00
17:10
10 min
1
736 km
11 Pipariya (PPI)
18:05
18:07
2 min
1
803 km
12 Narsinghpur (NU)
19:20
19:22
2 min
1
897 km
13 Jabalpur (JBP)
21:05
21:15
10 min
1
981 km
14 Katni (KTE)
22:25
22:30
5 min
1
1072 km
15 Satna (STA)
00:01
00:10
9 min
2
1170 km
16 Manikpur Jn (MKP)
01:50
01:55
5 min
2
1248 km
17 Allahabad Jn (ALD)
03:50
04:15
25 min
2
1348 km
18 Partapgarh Jn (PBH)
05:43
05:53
10 min
2
1407 km
19 Sultanpur (SLN)
07:40
07:45
5 min
2
1447 km
20 Faizabad Jn (FD)
09:25
0
2
1505 km

Train Saket Express -11067 from to passes through following stations:


Lokmanyatilak T, Thane, Kalyan Jn, Igatpuri, Nasik Road, Manmad Jn, Bhusaval Jn, Burhanpur, Khandwa, Itarsi Jn, Pipariya, Narsinghpur, Jabalpur, Katni, Satna, Manikpur Jn, Allahabad Jn, Partapgarh Jn, Sultanpur, Faizabad Jn,