Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Sahyadri Express - 11024


  ()
1 C Shahumharaj T (KOP)
22:50
0
1
0 km
2 Valivade (VV)
22:58
23:00
2 min
1
7 km
3 Rukadi (RKD)
23:08
23:10
2 min
1
14 km
4 Hatkanagale (HTK)
23:18
23:20
2 min
1
21 km
5 Jayasingpur (JSP)
23:33
23:35
2 min
1
36 km
6 Miraj Jn (MRJ)
00:02
00:05
3 min
2
48 km
7 Sangli (SLI)
00:15
00:18
3 min
2
55 km
8 Bhilavdi (BVQ)
00:38
00:40
2 min
2
74 km
9 Kirloskarvadi (KOV)
00:53
00:55
2 min
2
88 km
10 Karad (KRD)
01:23
01:25
2 min
2
123 km
11 Koregaon (KRG)
02:07
02:08
1 min
2
171 km
12 Satara (STR)
02:23
02:26
3 min
2
181 km
13 Wathar (WTR)
02:53
02:55
2 min
2
207 km
14 Lonand (LNN)
03:38
03:40
2 min
2
234 km
15 Nira (NIRA)
03:58
04:00
2 min
2
242 km
16 Jejuri (JJR)
04:43
04:45
2 min
2
269 km
17 Ghorpuri (GPR)
06:18
06:20
2 min
2
324 km
18 Pune Jn (PUNE)
06:50
07:00
10 min
2
327 km
19 Sivajinagar (SVJR)
07:22
07:25
3 min
2
329 km
20 Khadki (KK)
07:29
07:30
1 min
2
333 km
21 Pimpri (PMP)
07:39
07:40
1 min
2
341 km
22 Dehu Road (DEHR)
07:54
07:55
1 min
2
351 km
23 Talegaon (TGN)
08:13
08:15
2 min
2
361 km
24 Lonavala (LNL)
08:54
08:55
1 min
2
390 km
25 Khandala (KAD)
09:04
09:05
1 min
2
394 km
26 Karjat (KJT)
09:49
09:50
1 min
2
419 km
27 Neral (NRL)
10:09
10:10
1 min
2
432 km
28 Kalyan Jn (KYN)
10:35
10:40
5 min
2
465 km
29 Thane (TNA)
10:58
11:00
2 min
2
485 km
30 Dadar (DR)
11:28
11:30
2 min
2
509 km
31 Mumbai Cst (CSTM)
11:55
0
2
518 km

Train Sahyadri Express -11024 from to passes through following stations:


C Shahumharaj T, Valivade, Rukadi, Hatkanagale, Jayasingpur, Miraj Jn, Sangli, Bhilavdi, Kirloskarvadi, Karad, Koregaon, Satara, Wathar, Lonand, Nira, Jejuri, Ghorpuri, Pune Jn, Sivajinagar, Khadki, Pimpri, Dehu Road, Talegaon, Lonavala, Khandala, Karjat, Neral, Kalyan Jn, Thane, Dadar, Mumbai Cst,