Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Sadhbhawna Express - 14016


  ()
1 Delhi (DLI)
16:20
0
1
0 km
2 Ghaziabad (GZB)
17:00
17:03
3 min
1
20 km
3 Pilkhua (PKW)
17:29
17:31
2 min
1
46 km
4 Hapur (HPU)
17:47
17:50
3 min
1
57 km
5 Amroha (AMRO)
18:46
18:48
2 min
1
131 km
6 Moradabad (MB)
19:35
19:50
15 min
1
161 km
7 Chandausi Jn (CH)
20:45
20:50
5 min
1
205 km
8 Aonla (AO)
21:48
21:50
2 min
1
247 km
9 Shahjehanpur (SPN)
00:30
00:35
5 min
2
340 km
10 Hardoi (HRI)
01:24
01:26
2 min
2
403 km
11 Alamnagar (AMG)
02:58
03:00
2 min
2
499 km
12 Lucknow (LKO)
03:25
03:35
10 min
2
505 km
13 Nihalgarh (NHH)
05:09
05:11
2 min
2
594 km
14 Musafir Khana (MFKA)
05:27
05:29
2 min
2
613 km
15 Sultanpur (SLN)
06:10
06:15
5 min
2
645 km
16 Lambhua (LBA)
06:35
06:37
2 min
2
667 km
17 Jaunpur City (JOP)
07:28
07:30
2 min
2
730 km
18 Varanasi Jn (BSB)
09:15
09:30
15 min
2
788 km
19 Varanasi City (BCY)
09:38
09:40
2 min
2
792 km
20 Aunrihar Jn (ARJ)
10:15
10:17
2 min
2
823 km
21 Ghazipur City (GCT)
11:10
11:15
5 min
2
863 km
22 Yusufpur (YFP)
11:37
11:39
2 min
2
882 km
23 Ballia (BUI)
12:25
12:30
5 min
2
928 km
24 Suraimanpur (SIP)
13:03
13:05
2 min
2
965 km
25 Chhapra (CPR)
14:10
14:30
20 min
2
993 km
26 Dighwara (DGA)
14:58
15:00
2 min
2
1024 km
27 Sonpur Jn (SEE)
16:20
16:28
8 min
2
1047 km
28 Hajipur Jn (HJP)
16:43
16:45
2 min
2
1053 km
29 Muzaffarpur Jn (MFP)
18:00
18:20
20 min
2
1106 km
30 Motipur (MTR)
18:41
18:43
2 min
2
1132 km
31 Mehsi (MAI)
18:59
19:01
2 min
2
1146 km
32 Chakia (CAA)
19:12
19:14
2 min
2
1154 km
33 Motihari (MKI)
20:05
20:10
5 min
2
1186 km
34 Sagauli Jn (SGL)
20:30
20:50
20 min
2
1207 km
35 Raxual Jn (RXL)
21:30
0
2
1236 km

Train Sadhbhawna Express -14016 from to passes through following stations:


Delhi, Ghaziabad, Pilkhua, Hapur, Amroha, Moradabad, Chandausi Jn, Aonla, Shahjehanpur, Hardoi, Alamnagar, Lucknow, Nihalgarh, Musafir Khana, Sultanpur, Lambhua, Jaunpur City, Varanasi Jn, Varanasi City, Aunrihar Jn, Ghazipur City, Yusufpur, Ballia, Suraimanpur, Chhapra, Dighwara, Sonpur Jn, Hajipur Jn, Muzaffarpur Jn, Motipur, Mehsi, Chakia, Motihari, Sagauli Jn, Raxual Jn,