Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Sadbhawna Express - 14007


  ()
1 Muzaffarpur Jn (MFP)
04:15
0
1
0 km
2 Hajipur Jn (HJP)
05:22
05:23
1 min
1
54 km
3 Sonpur Jn (SEE)
05:38
05:41
3 min
1
60 km
4 Dighwara (DGA)
06:01
06:02
1 min
1
83 km
5 Chhapra (CPR)
06:40
07:00
20 min
1
114 km
6 Suraimanpur (SIP)
07:29
07:30
1 min
1
142 km
7 Ballia (BUI)
08:05
08:10
5 min
1
179 km
8 Yusufpur (YFP)
08:44
08:45
1 min
1
224 km
9 Ghazipur City (GCT)
09:10
09:15
5 min
1
244 km
10 Aunrihar Jn (ARJ)
10:10
10:12
2 min
1
284 km
11 Varanasi City (BCY)
11:17
11:18
1 min
1
315 km
12 Varanasi Jn (BSB)
11:35
11:45
10 min
1
319 km
13 Jaunpur City (JOP)
12:44
12:45
1 min
1
376 km
14 Lambhua (LBA)
13:54
13:55
1 min
1
440 km
15 Sultanpur (SLN)
14:55
15:30
35 min
1
462 km
16 Musafir Khana (MFKA)
15:55
15:56
1 min
1
494 km
17 Nihalgarh (NHH)
16:14
16:15
1 min
1
513 km
18 Lucknow (LKO)
18:45
18:55
10 min
1
602 km
19 Alamnagar (AMG)
19:15
19:16
1 min
1
608 km
20 Hardoi (HRI)
20:29
20:30
1 min
1
704 km
21 Shahjehanpur (SPN)
21:35
21:38
3 min
1
766 km
22 Aonla (AO)
23:14
23:15
1 min
1
859 km
23 Chandausi Jn (CH)
23:59
00:05
6 min
2
902 km
24 Moradabad (MB)
01:15
01:25
10 min
2
945 km
25 Amroha (AMRO)
01:54
01:55
1 min
2
976 km
26 Hapur (HPU)
02:53
02:55
2 min
2
1049 km
27 Pilkhua (PKW)
03:09
03:10
1 min
2
1061 km
28 Ghaziabad (GZB)
04:00
04:02
2 min
2
1086 km
29 Delhi (DLI)
04:50
0
2
1106 km

Train Sadbhawna Express -14007 from to passes through following stations:


Muzaffarpur Jn, Hajipur Jn, Sonpur Jn, Dighwara, Chhapra, Suraimanpur, Ballia, Yusufpur, Ghazipur City, Aunrihar Jn, Varanasi City, Varanasi Jn, Jaunpur City, Lambhua, Sultanpur, Musafir Khana, Nihalgarh, Lucknow, Alamnagar, Hardoi, Shahjehanpur, Aonla, Chandausi Jn, Moradabad, Amroha, Hapur, Pilkhua, Ghaziabad, Delhi,