Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Sadbhavna Express - 4018


  ()
1 Delhi (DLI)
16:20
0
1
0 km
2 Ghaziabad (GZB)
17:00
17:03
3 min
1
20 km
3 Pilkhua (PKW)
17:29
17:31
2 min
1
46 km
4 Hapur (HPU)
17:46
17:48
2 min
1
57 km
5 Amroha (AMRO)
18:46
18:48
2 min
1
131 km
6 Moradabad (MB)
19:35
19:50
15 min
1
161 km
7 Chandausi Jn (CH)
20:45
20:50
5 min
1
205 km
8 Aonla (AO)
21:48
21:50
2 min
1
247 km
9 Shahjehanpur (SPN)
00:30
00:33
3 min
2
340 km
10 Hardoi (HRI)
01:23
01:25
2 min
2
403 km
11 Alamnagar (AMG)
03:05
03:07
2 min
2
499 km
12 Lucknow (LKO)
03:25
03:40
15 min
2
505 km
13 Barabanki Jn (BBK)
04:18
04:20
2 min
2
533 km
14 Rudauli (RDL)
05:19
05:21
2 min
2
594 km
15 Faizabad Jn (FD)
06:15
06:20
5 min
2
632 km
16 Ayodhya (AY)
06:45
06:47
2 min
2
640 km
17 Goshainganj (GGJ)
07:13
07:15
2 min
2
671 km
18 Akbarpur (ABP)
07:37
07:39
2 min
2
693 km
19 Shahganj Jn (SHG)
08:15
08:17
2 min
2
737 km
20 JNU (JNU)
08:43
08:45
2 min
2
771 km
21 Varanasi Jn (BSB)
10:30
10:40
10 min
2
828 km
22 Varanasi City (BCY)
10:48
10:50
2 min
2
832 km
23 Aunrihar Jn (ARJ)
11:32
11:34
2 min
2
863 km
24 Ghazipur City (GCT)
12:10
12:15
5 min
2
903 km
25 Yusufpur (YFP)
12:33
12:35
2 min
2
923 km
26 Ballia (BUI)
13:15
13:20
5 min
2
969 km
27 Suraimanpur (SIP)
13:53
13:55
2 min
2
1005 km
28 Chhapra (CPR)
14:45
15:05
20 min
2
1034 km
29 Dighwara (DGA)
15:33
15:35
2 min
2
1064 km
30 Sonpur Jn (SEE)
16:20
16:28
8 min
2
1087 km
31 Hajipur Jn (HJP)
16:38
16:40
2 min
2
1093 km
32 Muzaffarpur Jn (MFP)
18:00
0
2
1147 km

Train Sadbhavna Express -4018 from Delhi to Muzaffarpur Jn passes through following stations:


Delhi, Ghaziabad, Pilkhua, Hapur, Amroha, Moradabad, Chandausi Jn, Aonla, Shahjehanpur, Hardoi, Alamnagar, Lucknow, Barabanki Jn, Rudauli, Faizabad Jn, Ayodhya, Goshainganj, Akbarpur, Shahganj Jn, JNU, Varanasi Jn, Varanasi City, Aunrihar Jn, Ghazipur City, Yusufpur, Ballia, Suraimanpur, Chhapra, Dighwara, Sonpur Jn, Hajipur Jn, Muzaffarpur Jn,