Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Sachkhand Express - 12715


  ()
1 Nanded (NED)
09:30
0
1
0 km
2 Purna Jn (PAU)
10:00
10:02
2 min
1
31 km
3 Parbhani Jn (PBN)
10:35
10:37
2 min
1
59 km
4 Jalna (J)
12:13
12:15
2 min
1
174 km
5 Aurangabad (AWB)
13:35
13:40
5 min
1
237 km
6 Manmad Jn (MMR)
15:50
15:55
5 min
1
350 km
7 Bhusaval Jn (BSL)
18:35
18:45
10 min
1
534 km
8 Burhanpur (BAU)
19:28
19:30
2 min
1
589 km
9 Khandwa (KNW)
21:00
21:05
5 min
1
658 km
10 Itarsi Jn (ET)
23:20
23:25
5 min
1
841 km
11 Bhopal Jn (BPL)
01:00
01:05
5 min
2
933 km
12 Bina Jn (BINA)
02:56
02:58
2 min
2
1071 km
13 Lalitpur (LAR)
03:40
03:42
2 min
2
1134 km
14 Jhansi Jn (JHS)
04:55
05:05
10 min
2
1223 km
15 Dabra (DBA)
05:43
05:44
1 min
2
1279 km
16 Gwalior (GWL)
06:27
06:32
5 min
2
1321 km
17 Morena (MRA)
06:58
07:00
2 min
2
1359 km
18 Dhaulpur (DHO)
07:24
07:25
1 min
2
1387 km
19 Agra Cantt (AGC)
08:33
08:38
5 min
2
1439 km
20 Mathura Jn (MTJ)
09:30
09:33
3 min
2
1493 km
21 Faridabad (FDB)
11:13
11:15
2 min
2
1606 km
22 H Nizamuddin (NZM)
11:42
11:44
2 min
2
1626 km
23 New Delhi (NDLS)
12:10
12:30
20 min
2
1634 km
24 Panipat Jn (PNP)
13:51
13:53
2 min
2
1723 km
25 Karnal (KUN)
14:21
14:22
1 min
2
1757 km
26 Ambala Cant Jn (UMB)
15:40
15:45
5 min
2
1832 km
27 Rajpura Jn (RPJ)
16:10
16:11
1 min
2
1860 km
28 Sirhind Jn (SIR)
16:38
16:40
2 min
2
1885 km
29 Khanna (KNN)
16:54
16:55
1 min
2
1903 km
30 Ludhiana Jn (LDH)
17:45
17:50
5 min
2
1946 km
31 Phagwara Jn (PGW)
18:25
18:26
1 min
2
1981 km
32 Jalandhar City (JUC)
18:55
19:00
5 min
2
2002 km
33 Beas (BEAS)
19:30
19:31
1 min
2
2039 km
34 Amritsar Jn (ASR)
20:15
0
2
2081 km

Train Sachkhand Express -12715 from to passes through following stations:


Nanded, Purna Jn, Parbhani Jn, Jalna, Aurangabad, Manmad Jn, Bhusaval Jn, Burhanpur, Khandwa, Itarsi Jn, Bhopal Jn, Bina Jn, Lalitpur, Jhansi Jn, Dabra, Gwalior, Morena, Dhaulpur, Agra Cantt, Mathura Jn, Faridabad, H Nizamuddin, New Delhi, Panipat Jn, Karnal, Ambala Cant Jn, Rajpura Jn, Sirhind Jn, Khanna, Ludhiana Jn, Phagwara Jn, Jalandhar City, Beas, Amritsar Jn,