Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Rock Fort Express - 16177


  ()
1 Chennai Egmore (MS)
22:30
0
1
0 km
2 Mambalam (MBM)
22:40
22:41
1 min
1
7 km
3 Tambaram (TBM)
22:59
23:00
1 min
1
25 km
4 Chengalpattu (CGL)
23:28
23:30
2 min
1
56 km
5 Melmaruvattur (MLMR)
00:01
00:02
1 min
2
92 km
6 Tindivanam (TMV)
00:19
00:20
1 min
2
122 km
7 Villuparam Jn (VM)
01:00
01:05
5 min
2
159 km
8 Vridhachalam Jn (VRI)
01:38
01:40
2 min
2
213 km
9 Ariyalur (ALU)
02:19
02:20
1 min
2
267 km
10 Kallakkudi Plgh (KKPM)
03:31
03:32
1 min
2
291 km
11 Lalgudi (LLI)
03:49
03:50
1 min
2
310 km
12 Srirangam (SRGM)
04:05
04:06
1 min
2
325 km
13 Tiruchrpali Twn (TPTN)
04:14
04:16
2 min
2
328 km
14 Ponmlai Gld Rck (GOC)
04:24
04:25
1 min
2
334 km
15 Tiruchchirapali (TPJ)
05:30
05:40
10 min
2
336 km
16 Tiruverumbur (TRB)
05:55
05:56
1 min
2
346 km
17 Budalur (BAL)
06:03
06:04
1 min
2
369 km
18 Thanjavur (TJ)
06:15
06:20
5 min
2
386 km
19 Papanasam (PML)
06:41
06:42
1 min
2
411 km
20 Kumbakonam (KMU)
07:40
0
2
425 km

Train Rock Fort Express -16177 from to passes through following stations:


Chennai Egmore, Mambalam, Tambaram, Chengalpattu, Melmaruvattur, Tindivanam, Villuparam Jn, Vridhachalam Jn, Ariyalur, Kallakkudi Plgh, Lalgudi, Srirangam, Tiruchrpali Twn, Ponmlai Gld Rck, Tiruchchirapali, Tiruverumbur, Budalur, Thanjavur, Papanasam, Kumbakonam,