Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Rewa Bilaspur Fast Pass - 51751


  ()
1 Rewa (REWA)
21:00
0
1
0 km
2 Turki Kala (TZR)
21:11
21:13
2 min
1
12 km
3 Bagahai Road (BGHI)
21:21
21:23
2 min
1
21 km
4 Satna (STA)
22:05
22:15
10 min
1
49 km
5 Unchhera (UHR)
22:31
22:33
2 min
1
70 km
6 Maihar (MYR)
22:45
22:47
2 min
1
84 km
7 Amdara (UDR)
23:10
23:12
2 min
1
111 km
8 Jukehi (JKE)
23:30
23:32
2 min
1
130 km
9 Katni (KTE)
00:45
01:05
20 min
2
147 km
10 Rupaund (RPD)
01:40
01:42
2 min
2
171 km
11 Chandia Road (CHD)
01:58
02:00
2 min
2
188 km
12 Umaria (UMR)
02:20
02:25
5 min
2
207 km
13 Karkeli (KKI)
02:37
02:38
1 min
2
220 km
14 Nowrozabad (NRZB)
02:48
02:50
2 min
2
230 km
15 Birsinghpur (BRS)
02:58
03:00
2 min
2
237 km
16 Shahdol (SDL)
03:45
04:30
45 min
2
274 km
17 Singhpur (SNGP)
05:06
05:08
2 min
2
280 km
18 Burhar (BUH)
05:22
05:24
2 min
2
294 km
19 Amlai (AAL)
05:36
05:38
2 min
2
303 km
20 Anuppur Jn (APR)
06:05
06:10
5 min
2
315 km
21 Chhulha (CLF)
06:14
06:16
2 min
2
320 km
22 Jaithari (JTI)
06:23
06:25
2 min
2
329 km
23 Nigaura (NIQ)
06:33
06:35
2 min
2
339 km
24 Venkatnagra (VKR)
06:42
06:44
2 min
2
347 km
25 Harri (HRB)
06:53
06:55
2 min
2
357 km
26 Pendra Road (PND)
07:10
07:15
5 min
2
365 km
27 Sarbahara (SBRA)
07:19
07:21
2 min
2
371 km
28 Khodri (KOI)
07:28
07:30
2 min
2
377 km
29 Bhanwar Tonk (BHTK)
07:47
07:49
2 min
2
388 km
30 Khongsara (KGS)
08:08
08:10
2 min
2
400 km
31 Tenganmada (TGQ)
08:18
08:20
2 min
2
409 km
32 Belgahna (BIG)
08:30
08:32
2 min
2
419 km
33 Salkaroad (SLKR)
08:39
08:41
2 min
2
426 km
34 Kargi Road (KGB)
08:52
08:54
2 min
2
434 km
35 Kalmitar (KLTR)
09:03
09:05
2 min
2
442 km
36 Ghutku (GTK)
09:12
09:14
2 min
2
450 km
37 Usalapur (USL)
09:30
09:32
2 min
2
458 km
38 Bilaspur Jn (BSP)
10:15
0
2
466 km

Train Rewa Bilaspur Fast Pass -51751 from to passes through following stations:


Rewa, Turki Kala, Bagahai Road, Satna, Unchhera, Maihar, Amdara, Jukehi, Katni, Rupaund, Chandia Road, Umaria, Karkeli, Nowrozabad, Birsinghpur, Shahdol, Singhpur, Burhar, Amlai, Anuppur Jn, Chhulha, Jaithari, Nigaura, Venkatnagra, Harri, Pendra Road, Sarbahara, Khodri, Bhanwar Tonk, Khongsara, Tenganmada, Belgahna, Salkaroad, Kargi Road, Kalmitar, Ghutku, Usalapur, Bilaspur Jn,