Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Rayalaseema Express - 17429


  ()
1 Hyderabad Decan (HYB)
17:25
0
1
0 km
2 Begampet (BMT)
17:33
17:35
2 min
1
6 km
3 Sanat Nagar (SNF)
17:40
17:41
1 min
1
10 km
4 Lingampalli (LPI)
17:58
17:59
1 min
1
24 km
5 Shankarpalli (SKP)
18:17
18:18
1 min
1
45 km
6 Vikarabad Jn (VKB)
18:40
18:50
10 min
1
74 km
7 Tandur (TDU)
19:26
19:27
1 min
1
115 km
8 Nawandgi (NAW)
19:41
19:42
1 min
1
132 km
9 Kurgunta (KQT)
19:51
19:52
1 min
1
140 km
10 Seram (SEM)
20:02
20:03
1 min
1
148 km
11 Malkhaid Road (MQR)
20:12
20:13
1 min
1
161 km
12 Chittapur (CT)
20:38
20:40
2 min
1
170 km
13 Nalwar (NW)
21:49
21:50
1 min
1
199 km
14 Yadgir (YG)
22:09
22:10
1 min
1
224 km
15 Narayanpet Road (NRPD)
22:29
22:30
1 min
1
247 km
16 Krishna (KSN)
23:19
23:20
1 min
1
268 km
17 Raichur (RC)
23:54
23:55
1 min
1
293 km
18 Manthralayam Rd (MALM)
00:21
00:22
1 min
2
321 km
19 Adoni (AD)
00:59
01:00
1 min
2
362 km
20 Guntakal Jn (GTL)
02:00
02:30
30 min
2
414 km
21 Gooty (GY)
02:54
02:55
1 min
2
442 km
22 Tadipatri (TU)
03:39
03:40
1 min
2
490 km
23 Kondapuram (KDP)
04:09
04:10
1 min
2
518 km
24 Muddanuru (MOO)
04:34
04:35
1 min
2
542 km
25 Yerraguntla (YA)
04:49
04:50
1 min
2
558 km
26 Kamalapuram (KKM)
05:09
05:10
1 min
2
573 km
27 Cuddapah (HX)
05:44
05:45
1 min
2
597 km
28 Nandalur (NRE)
06:29
06:30
1 min
2
637 km
29 Razampeta (RJP)
06:39
06:40
1 min
2
648 km
30 Pullampet (PMT)
06:59
07:00
1 min
2
657 km
31 Obulavaripalli (OBVP)
07:09
07:10
1 min
2
668 km
32 Koduru (KOU)
07:24
07:25
1 min
2
681 km
33 Renigunta Jn (RU)
08:10
08:12
2 min
2
722 km
34 Tirupati (TPTY)
08:45
0
2
732 km

Train Rayalaseema Express -17429 from to passes through following stations:


Hyderabad Decan, Begampet, Sanat Nagar, Lingampalli, Shankarpalli, Vikarabad Jn, Tandur, Nawandgi, Kurgunta, Seram, Malkhaid Road, Chittapur, Nalwar, Yadgir, Narayanpet Road, Krishna, Raichur, Manthralayam Rd, Adoni, Guntakal Jn, Gooty, Tadipatri, Kondapuram, Muddanuru, Yerraguntla, Kamalapuram, Cuddapah, Nandalur, Razampeta, Pullampet, Obulavaripalli, Koduru, Renigunta Jn, Tirupati,