Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Ratnachalam Express - 12717


  ()
1 Vishakapatnam (VSKP)
12:30
0
1
0 km
2 Duvvada (DVD)
12:58
12:59
1 min
1
18 km
3 Anakapalle (AKP)
13:13
13:14
1 min
1
34 km
4 Tuni (TUNI)
13:56
13:57
1 min
1
98 km
5 Annavaram (ANV)
14:10
14:11
1 min
1
114 km
6 Samalkot Jn (SLO)
14:37
14:38
1 min
1
151 km
7 Rajamundry (RJY)
15:29
15:31
2 min
1
201 km
8 Nidadavolu Jn (NDD)
15:56
15:57
1 min
1
224 km
9 Tadepalligudem (TDD)
16:13
16:14
1 min
1
244 km
10 Eluru (EE)
16:46
16:47
1 min
1
291 km
11 Vijayawada Jn (BZA)
18:20
0
1
351 km

Train Ratnachalam Express -12717 from to passes through following stations:


Vishakapatnam, Duvvada, Anakapalle, Tuni, Annavaram, Samalkot Jn, Rajamundry, Nidadavolu Jn, Tadepalligudem, Eluru, Vijayawada Jn,