Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Raptisagar Express - 12522


  ()
1 Eranakulam Jn (ERS)
10:05
0
1
0 km
2 Alwaye (AWY)
10:35
10:40
5 min
1
20 km
3 Angamali (AFK)
10:49
10:50
1 min
1
29 km
4 Chalakudi (CKI)
11:04
11:05
1 min
1
44 km
5 Irinjalakuda (IJK)
11:14
11:15
1 min
1
51 km
6 Trichur (TCR)
11:40
11:45
5 min
1
75 km
7 Wadakancheri (WKI)
12:04
12:05
1 min
1
91 km
8 Shoranur Jn (SRR)
12:50
13:05
15 min
1
107 km
9 Ottappalam (OTP)
13:24
13:25
1 min
1
120 km
10 Palghat (PGT)
14:00
14:05
5 min
1
152 km
11 Coimbatore Jn (CBE)
15:05
15:10
5 min
1
206 km
12 Tiruppur (TUP)
16:08
16:10
2 min
1
256 km
13 Erode Jn (ED)
17:00
17:10
10 min
1
307 km
14 Salem Jn (SA)
18:05
18:10
5 min
1
369 km
15 Jolarpettai (JTJ)
19:48
19:50
2 min
1
489 km
16 Katpadi Jn (KPD)
20:53
20:55
2 min
1
573 km
17 Chennai Central (MAS)
23:05
23:25
20 min
1
702 km
18 Gudur Jn (GDR)
01:35
01:37
2 min
2
840 km
19 Nellore (NLR)
02:02
02:03
1 min
2
878 km
20 Ongole (OGL)
03:29
03:30
1 min
2
994 km
21 Chirala (CLX)
04:05
04:06
1 min
2
1043 km
22 Vijayawada Jn (BZA)
06:05
06:20
15 min
2
1132 km
23 Khammam (KMT)
07:30
07:32
2 min
2
1234 km
24 Warangal (WL)
09:20
09:22
2 min
2
1341 km
25 Ramgundam (RDM)
10:35
10:36
1 min
2
1443 km
26 Mancheral (MCI)
10:47
10:48
1 min
2
1457 km
27 Belampalli (BPA)
11:09
11:10
1 min
2
1477 km
28 Sirpur Kagazngr (SKZR)
11:36
11:37
1 min
2
1515 km
29 Balharshah (BPQ)
13:05
13:15
10 min
2
1585 km
30 Chandrapur (CD)
13:34
13:35
1 min
2
1599 km
31 Hinganghat (HGT)
14:34
14:35
1 min
2
1683 km
32 Sevagram (SEGM)
15:19
15:20
1 min
2
1720 km
33 Nagpur (NGP)
16:45
17:00
15 min
2
1796 km
34 Pandhurna (PAR)
18:14
18:15
1 min
2
1900 km
35 Amla Jn (AMLA)
19:17
19:19
2 min
2
1963 km
36 Betul (BZU)
19:34
19:35
1 min
2
1986 km
37 Ghoradongri (GDYA)
20:14
20:15
1 min
2
2023 km
38 Itarsi Jn (ET)
22:25
22:35
10 min
2
2093 km
39 Bhopal Jn (BPL)
00:15
00:25
10 min
3
2185 km
40 Lalitpur (LAR)
03:01
03:02
1 min
3
2386 km
41 Jhansi Jn (JHS)
04:20
04:40
20 min
3
2476 km
42 Orai (ORAI)
06:17
06:18
1 min
3
2589 km
43 Kanpur Central (CNB)
08:15
08:20
5 min
3
2695 km
44 Unnao Jn (ON)
08:42
08:43
1 min
3
2713 km
45 Lucknow (LJN)
09:45
10:05
20 min
3
2767 km
46 Badshahnagar (BNZ)
10:29
10:30
1 min
3
2778 km
47 Barabanki Jn (BBK)
11:03
11:05
2 min
3
2803 km
48 Gonda Jn (GD)
12:17
12:22
5 min
3
2891 km
49 Mankapur Jn (MUR)
12:47
12:49
2 min
3
2920 km
50 Basti (BST)
13:32
13:37
5 min
3
2981 km
51 Khalilabad (KLD)
14:02
14:03
1 min
3
3011 km
52 Gorakhpur Jn (GKP)
15:10
15:30
20 min
3
3045 km
53 Deoria Sadar (DEOS)
16:14
16:15
1 min
3
3095 km
54 Bhatni Jn (BTT)
16:45
16:50
5 min
3
3116 km
55 Siwan Jn (SV)
17:35
17:40
5 min
3
3164 km
56 Chhapra (CPR)
18:40
18:45
5 min
3
3225 km
57 Sonpur Jn (SEE)
19:40
19:45
5 min
3
3279 km
58 Hajipur Jn (HJP)
19:59
20:00
1 min
3
3284 km
59 Muzaffarpur Jn (MFP)
21:00
21:07
7 min
3
3338 km
60 Samastipur Jn (SPJ)
21:55
22:00
5 min
3
3390 km
61 Barauni Jn (BJU)
22:50
0
3
3441 km

Train Raptisagar Express -12522 from to passes through following stations:


Eranakulam Jn, Alwaye, Angamali, Chalakudi, Irinjalakuda, Trichur, Wadakancheri, Shoranur Jn, Ottappalam, Palghat, Coimbatore Jn, Tiruppur, Erode Jn, Salem Jn, Jolarpettai, Katpadi Jn, Chennai Central, Gudur Jn, Nellore, Ongole, Chirala, Vijayawada Jn, Khammam, Warangal, Ramgundam, Mancheral, Belampalli, Sirpur Kagazngr, Balharshah, Chandrapur, Hinganghat, Sevagram, Nagpur, Pandhurna, Amla Jn, Betul, Ghoradongri, Itarsi Jn, Bhopal Jn, Lalitpur, Jhansi Jn, Orai, Kanpur Central, Unnao Jn, Lucknow, Badshahnagar, Barabanki Jn, Gonda Jn, Mankapur Jn, Basti, Khalilabad, Gorakhpur Jn, Deoria Sadar, Bhatni Jn, Siwan Jn, Chhapra, Sonpur Jn, Hajipur Jn, Muzaffarpur Jn, Samastipur Jn, Barauni Jn,