Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Rapti Sagar Express - 12521


  ()
1 Barauni Jn (BJU)
23:00
0
1
0 km
2 Samastipur Jn (SPJ)
23:52
23:57
5 min
1
51 km
3 Muzaffarpur Jn (MFP)
00:47
00:57
10 min
2
103 km
4 Hajipur Jn (HJP)
01:44
01:45
1 min
2
157 km
5 Sonpur Jn (SEE)
01:58
02:03
5 min
2
163 km
6 Chhapra (CPR)
03:00
03:05
5 min
2
216 km
7 Siwan Jn (SV)
03:50
03:55
5 min
2
277 km
8 Bhatni Jn (BTT)
04:44
04:49
5 min
2
326 km
9 Deoria Sadar (DEOS)
05:06
05:07
1 min
2
347 km
10 Gorakhpur Jn (GKP)
06:25
06:45
20 min
2
396 km
11 Khalilabad (KLD)
07:19
07:20
1 min
2
431 km
12 Basti (BST)
07:50
07:55
5 min
2
460 km
13 Mankapur Jn (MUR)
08:40
08:42
2 min
2
522 km
14 Gonda Jn (GD)
09:05
09:10
5 min
2
550 km
15 Barabanki Jn (BBK)
10:27
10:29
2 min
2
638 km
16 Badshahnagar (BNZ)
11:06
11:07
1 min
2
663 km
17 Lucknow (LJN)
11:30
11:50
20 min
2
674 km
18 Unnao Jn (ON)
12:38
12:39
1 min
2
729 km
19 Kanpur Central (CNB)
13:17
13:22
5 min
2
746 km
20 Orai (ORAI)
14:51
14:52
1 min
2
852 km
21 Jhansi Jn (JHS)
16:45
17:05
20 min
2
966 km
22 Lalitpur (LAR)
18:08
18:09
1 min
2
1055 km
23 Bhopal Jn (BPL)
21:15
21:25
10 min
2
1257 km
24 Itarsi Jn (ET)
23:05
23:15
10 min
2
1348 km
25 Ghoradongri (GDYA)
00:08
00:09
1 min
3
1418 km
26 Betul (BZU)
00:54
00:55
1 min
3
1455 km
27 Amla Jn (AMLA)
01:19
01:22
3 min
3
1478 km
28 Pandhurna (PAR)
02:24
02:25
1 min
3
1541 km
29 Nagpur (NGP)
04:10
04:20
10 min
3
1645 km
30 Sevagram (SEGM)
05:19
05:20
1 min
3
1721 km
31 Hinganghat (HGT)
05:49
05:50
1 min
3
1758 km
32 Chandrapur (CD)
06:57
06:58
1 min
3
1843 km
33 Balharshah (BPQ)
08:05
08:35
30 min
3
1856 km
34 Sirpur Kagazngr (SKZR)
09:25
09:26
1 min
3
1926 km
35 Belampalli (BPA)
10:03
10:04
1 min
3
1965 km
36 Mancheral (MCI)
10:19
10:20
1 min
3
1984 km
37 Ramgundam (RDM)
10:29
10:30
1 min
3
1998 km
38 Warangal (WL)
12:03
12:05
2 min
3
2100 km
39 Khammam (KMT)
13:36
13:37
1 min
3
2208 km
40 Vijayawada Jn (BZA)
15:50
16:05
15 min
3
2309 km
41 Chirala (CLX)
17:18
17:19
1 min
3
2398 km
42 Ongole (OGL)
18:03
18:04
1 min
3
2447 km
43 Nellore (NLR)
19:19
19:20
1 min
3
2563 km
44 Gudur Jn (GDR)
20:53
20:55
2 min
3
2602 km
45 Chennai Central (MAS)
23:20
23:45
25 min
3
2739 km
46 Katpadi Jn (KPD)
01:45
01:50
5 min
4
2868 km
47 Jolarpettai (JTJ)
03:15
03:20
5 min
4
2952 km
48 Salem Jn (SA)
04:55
05:00
5 min
4
3072 km
49 Erode Jn (ED)
06:00
06:10
10 min
4
3135 km
50 Tiruppur (TUP)
06:54
06:55
1 min
4
3185 km
51 Coimbatore Jn (CBE)
07:55
08:00
5 min
4
3235 km
52 Palghat (PGT)
09:10
09:15
5 min
4
3290 km
53 Ottappalam (OTP)
09:39
09:40
1 min
4
3321 km
54 Shoranur Jn (SRR)
10:10
10:30
20 min
4
3334 km
55 Wadakancheri (WKI)
10:49
10:50
1 min
4
3350 km
56 Trichur (TCR)
11:15
11:20
5 min
4
3367 km
57 Irinjalakuda (IJK)
11:44
11:45
1 min
4
3390 km
58 Chalakudi (CKI)
11:54
11:55
1 min
4
3397 km
59 Angamali (AFK)
12:09
12:10
1 min
4
3412 km
60 Alwaye (AWY)
12:20
12:23
3 min
4
3421 km
61 Ernakulam Town (ERN)
12:55
12:57
2 min
4
3438 km
62 Eranakulam Jn (ERS)
13:20
0
4
3441 km

Train Rapti Sagar Express -12521 from to passes through following stations:


Barauni Jn, Samastipur Jn, Muzaffarpur Jn, Hajipur Jn, Sonpur Jn, Chhapra, Siwan Jn, Bhatni Jn, Deoria Sadar, Gorakhpur Jn, Khalilabad, Basti, Mankapur Jn, Gonda Jn, Barabanki Jn, Badshahnagar, Lucknow, Unnao Jn, Kanpur Central, Orai, Jhansi Jn, Lalitpur, Bhopal Jn, Itarsi Jn, Ghoradongri, Betul, Amla Jn, Pandhurna, Nagpur, Sevagram, Hinganghat, Chandrapur, Balharshah, Sirpur Kagazngr, Belampalli, Mancheral, Ramgundam, Warangal, Khammam, Vijayawada Jn, Chirala, Ongole, Nellore, Gudur Jn, Chennai Central, Katpadi Jn, Jolarpettai, Salem Jn, Erode Jn, Tiruppur, Coimbatore Jn, Palghat, Ottappalam, Shoranur Jn, Wadakancheri, Trichur, Irinjalakuda, Chalakudi, Angamali, Alwaye, Ernakulam Town, Eranakulam Jn,