Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Ranthambore Express - 12465


  ()
1 Indore Jn Bg (INDB)
06:20
0
1
0 km
2 Dewas (DWX)
06:59
07:01
2 min
1
39 km
3 Ujjain Jn (UJN)
07:50
08:05
15 min
1
80 km
4 Nagda Jn (NAD)
09:05
09:30
25 min
1
135 km
5 Vikramgarh Alot (VMA)
09:58
10:00
2 min
1
174 km
6 Shamgarh (SGZ)
10:30
10:32
2 min
1
226 km
7 Bhawani Mandi (BWM)
10:51
10:53
2 min
1
259 km
8 Ramganj Mandi (RMA)
11:11
11:13
2 min
1
287 km
9 Kota Jn (KOTA)
12:30
12:40
10 min
1
360 km
10 Indargarh (IDG)
13:28
13:30
2 min
1
431 km
11 Sawai Madhopur (SWM)
14:25
14:40
15 min
1
467 km
12 Chauth Ka Brwra (CKB)
14:55
14:57
2 min
1
489 km
13 Isarda (ISA)
15:09
15:11
2 min
1
507 km
14 Bansthali Niwai (BNLW)
15:28
15:30
2 min
1
533 km
15 Durgapura (DPA)
16:14
16:16
2 min
1
591 km
16 Jaipur (JP)
16:40
17:00
20 min
1
599 km
17 Nawa City (NAC)
18:30
18:32
2 min
1
689 km
18 Makrana Jn (MKN)
18:59
19:01
2 min
1
718 km
19 Degana Jn (DNA)
19:35
19:37
2 min
1
762 km
20 Merta Road Jn (MTD)
20:14
20:16
2 min
1
807 km
21 Gotan (GOTN)
20:32
20:34
2 min
1
827 km
22 Raika Bagh (RKB)
21:58
22:00
2 min
1
909 km
23 Jodhpur Jn (JU)
22:30
0
1
911 km

Train Ranthambore Express -12465 from to passes through following stations:


Indore Jn Bg, Dewas, Ujjain Jn, Nagda Jn, Vikramgarh Alot, Shamgarh, Bhawani Mandi, Ramganj Mandi, Kota Jn, Indargarh, Sawai Madhopur, Chauth Ka Brwra, Isarda, Bansthali Niwai, Durgapura, Jaipur, Nawa City, Makrana Jn, Degana Jn, Merta Road Jn, Gotan, Raika Bagh, Jodhpur Jn,