Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Rani Chennamma - 16589


  ()
1 Bangalore Cy Jn (SBC)
21:15
0
1
0 km
2 Yesvantpur Jn (YPR)
21:25
21:27
2 min
1
6 km
3 Tumkur (TK)
22:18
22:20
2 min
1
70 km
4 Ammasandra (AMSA)
23:05
23:06
1 min
1
114 km
5 Tiptur (TTR)
23:32
23:33
1 min
1
140 km
6 Arsikere Jn (ASK)
00:01
00:06
5 min
2
166 km
7 Kadur (DRU)
00:49
00:50
1 min
2
205 km
8 Birur Jn (RRB)
00:58
01:00
2 min
2
211 km
9 Davangere (DVG)
02:39
02:40
1 min
2
326 km
10 Harihar (HRR)
02:53
02:55
2 min
2
339 km
11 Ranibennur (RNR)
03:19
03:20
1 min
2
362 km
12 Haveri (HVR)
03:54
03:55
1 min
2
394 km
13 Hubli Jn (UBL)
05:35
05:45
10 min
2
469 km
14 Dharwar (DWR)
06:09
06:10
1 min
2
490 km
15 Alnavar Jn (LWR)
06:49
06:50
1 min
2
526 km
16 Londa Jn (LD)
07:28
07:30
2 min
2
560 km
17 Khanapur (KNP)
07:59
08:00
1 min
2
585 km
18 Belgaum (BGM)
08:30
08:35
5 min
2
611 km
19 Pachhapur (PCH)
09:19
09:20
1 min
2
647 km
20 Gokak Road (GKK)
09:34
09:35
1 min
2
663 km
21 Ghatprabha (GPB)
09:41
09:42
1 min
2
669 km
22 Chikodi Road (CKR)
10:04
10:05
1 min
2
684 km
23 Raybag (RBG)
10:19
10:20
1 min
2
698 km
24 Chinchli (CNC)
10:29
10:30
1 min
2
709 km
25 Kudachi (KUD)
10:39
10:40
1 min
2
715 km
26 Ugar Khurd (UGR)
10:49
10:50
1 min
2
722 km
27 Miraj Jn (MRJ)
12:00
12:15
15 min
2
748 km
28 C Shahumharaj T (KOP)
13:40
0
2
795 km

Train Rani Chennamma -16589 from to passes through following stations:


Bangalore Cy Jn, Yesvantpur Jn, Tumkur, Ammasandra, Tiptur, Arsikere Jn, Kadur, Birur Jn, Davangere, Harihar, Ranibennur, Haveri, Hubli Jn, Dharwar, Alnavar Jn, Londa Jn, Khanapur, Belgaum, Pachhapur, Gokak Road, Ghatprabha, Chikodi Road, Raybag, Chinchli, Kudachi, Ugar Khurd, Miraj Jn, C Shahumharaj T,