Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Ranchi Varanasi Express - 18611


  ()
1 Ranchi (RNC)
20:15
0
1
0 km
2 Muri (MURI)
21:25
21:30
5 min
1
62 km
3 Ramgarh Cant (RMT)
22:25
22:30
5 min
1
116 km
4 Barka Kana (BRKA)
22:50
23:00
10 min
1
120 km
5 Patratu (PTRU)
23:18
23:19
1 min
1
141 km
6 Khalari (KLRE)
23:59
00:01
2 min
2
177 km
7 Tori (TORI)
00:26
00:27
1 min
2
205 km
8 Latehar (LTHR)
00:57
00:58
1 min
2
238 km
9 Barwadih Jn (BRWD)
01:38
01:43
5 min
2
278 km
10 Daltonganj (DTO)
02:22
02:27
5 min
2
305 km
11 Garwa Road (GHD)
03:30
03:40
10 min
2
339 km
12 Untare Road (URD)
03:56
03:57
1 min
2
355 km
13 Muhammadganj (MDJ)
04:11
04:12
1 min
2
367 km
14 Haidarnagar (HDN)
04:24
04:25
1 min
2
379 km
15 Japla (JPL)
04:33
04:34
1 min
2
386 km
16 KYF (KYF)
04:46
04:47
1 min
2
393 km
17 Nabenagar Road (NBG)
04:56
04:57
1 min
2
402 km
18 Ankorah Akorha (ANH)
05:15
05:16
1 min
2
416 km
19 Son Nagar (SEB)
05:41
05:42
1 min
2
432 km
20 Dehri On Sone (DOS)
05:53
05:55
2 min
2
437 km
21 Sasaram (SSM)
06:08
06:09
1 min
2
455 km
22 Kudra (KTQ)
06:28
06:29
1 min
2
480 km
23 Bhabua Road (BBU)
06:46
06:47
1 min
2
503 km
24 Mughal Sarai Jn (MGS)
07:50
08:15
25 min
2
555 km
25 Kashi (KEI)
08:40
08:41
1 min
2
567 km
26 Varanasi Jn (BSB)
08:55
0
2
572 km

Train Ranchi Varanasi Express -18611 from to passes through following stations:


Ranchi, Muri, Ramgarh Cant, Barka Kana, Patratu, Khalari, Tori, Latehar, Barwadih Jn, Daltonganj, Garwa Road, Untare Road, Muhammadganj, Haidarnagar, Japla, KYF, Nabenagar Road, Ankorah Akorha, Son Nagar, Dehri On Sone, Sasaram, Kudra, Bhabua Road, Mughal Sarai Jn, Kashi, Varanasi Jn,