Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Ranchi Garibnwaz Express - 18631


  ()
1 Ranchi (RNC)
20:15
0
1
0 km
2 Muri (MURI)
21:25
21:30
5 min
1
66 km
3 Ramgarh Cant (RMT)
22:25
22:30
5 min
1
119 km
4 Barka Kana (BRKA)
22:50
23:00
10 min
1
123 km
5 Patratu (PTRU)
23:18
23:19
1 min
1
144 km
6 Khalari (KLRE)
23:59
00:01
2 min
2
180 km
7 Tori (TORI)
00:26
00:27
1 min
2
208 km
8 Latehar (LTHR)
00:57
00:58
1 min
2
241 km
9 Barwadih Jn (BRWD)
01:38
01:43
5 min
2
281 km
10 Daltonganj (DTO)
02:22
02:27
5 min
2
308 km
11 Garwa Road (GHD)
03:30
03:40
10 min
2
342 km
12 Untare Road (URD)
03:56
03:57
1 min
2
358 km
13 Muhammadganj (MDJ)
04:11
04:12
1 min
2
370 km
14 Haidarnagar (HDN)
04:24
04:25
1 min
2
382 km
15 Japla (JPL)
04:33
04:34
1 min
2
389 km
16 KYF (KYF)
04:46
04:47
1 min
2
396 km
17 Nabenagar Road (NBG)
04:56
04:57
1 min
2
405 km
18 Ankorah Akorha (ANH)
05:15
05:16
1 min
2
419 km
19 Son Nagar (SEB)
05:41
05:42
1 min
2
435 km
20 Dehri On Sone (DOS)
05:53
05:55
2 min
2
440 km
21 Sasaram (SSM)
06:08
06:09
1 min
2
458 km
22 Kudra (KTQ)
06:28
06:29
1 min
2
483 km
23 Bhabua Road (BBU)
06:46
06:47
1 min
2
506 km
24 Mughal Sarai Jn (MGS)
07:50
08:15
25 min
2
558 km
25 Varanasi Jn (BSB)
08:55
09:45
50 min
2
575 km
26 Mirzapur (MZP)
11:14
11:15
1 min
2
643 km
27 Allahabad Jn (ALD)
12:35
12:40
5 min
2
733 km
28 Kanpur Central (CNB)
15:20
15:35
15 min
2
927 km
29 Firozabad (FZD)
18:19
18:20
1 min
2
1141 km
30 Tundla Jn (TDL)
18:55
19:03
8 min
2
1157 km
31 Agra Fort (AF)
20:20
20:30
10 min
2
1180 km
32 Bayana Jn (BXN)
22:10
22:15
5 min
2
1264 km
33 Gangapur City (GGC)
23:14
23:15
1 min
2
1341 km
34 Sawai Madhopur (SWM)
00:35
00:55
20 min
3
1405 km
35 Jaipur (JP)
02:50
03:00
10 min
3
1536 km
36 Ajmer Jn (AII)
05:25
0
3
1671 km

Train Ranchi Garibnwaz Express -18631 from to passes through following stations:


Ranchi, Muri, Ramgarh Cant, Barka Kana, Patratu, Khalari, Tori, Latehar, Barwadih Jn, Daltonganj, Garwa Road, Untare Road, Muhammadganj, Haidarnagar, Japla, KYF, Nabenagar Road, Ankorah Akorha, Son Nagar, Dehri On Sone, Sasaram, Kudra, Bhabua Road, Mughal Sarai Jn, Varanasi Jn, Mirzapur, Allahabad Jn, Kanpur Central, Firozabad, Tundla Jn, Agra Fort, Bayana Jn, Gangapur City, Sawai Madhopur, Jaipur, Ajmer Jn,