Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Ranchi Express - 18610


  ()
1 Lokmanyatilak T (LTT)
15:50
0
1
0 km
2 Kalyan Jn (KYN)
16:30
16:35
5 min
1
38 km
3 Igatpuri (IGP)
18:33
18:35
2 min
1
121 km
4 Nasik Road (NK)
20:28
20:30
2 min
1
172 km
5 Manmad Jn (MMR)
22:00
22:05
5 min
1
245 km
6 Bhusaval Jn (BSL)
00:25
00:35
10 min
2
429 km
7 Khandwa (KNW)
02:45
02:50
5 min
2
552 km
8 Itarsi Jn (ET)
05:10
05:20
10 min
2
736 km
9 Pipariya (PPI)
06:13
06:15
2 min
2
803 km
10 Narsinghpur (NU)
07:13
07:15
2 min
2
897 km
11 Jabalpur (JBP)
08:55
09:05
10 min
2
981 km
12 Katni (KTE)
10:25
10:30
5 min
2
1072 km
13 Satna (STA)
11:55
12:05
10 min
2
1170 km
14 Allahabad Jn (ALD)
15:50
16:20
30 min
2
1350 km
15 Gyanpur Road (GYN)
17:46
17:48
2 min
2
1415 km
16 Varanasi Jn (BSB)
19:45
19:55
10 min
2
1475 km
17 Mughal Sarai Jn (MGS)
20:40
21:00
20 min
2
1491 km
18 Bhabua Road (BBU)
21:40
21:42
2 min
2
1544 km
19 Sasaram (SSM)
22:12
22:14
2 min
2
1592 km
20 Dehri On Sone (DOS)
22:30
22:32
2 min
2
1609 km
21 Anugraha N Road (AUBR)
22:45
22:47
2 min
2
1626 km
22 Gaya Jn (GAYA)
23:40
23:45
5 min
2
1695 km
23 Koderma (KQR)
01:04
01:06
2 min
3
1771 km
24 Hazaribagh Rd (HZD)
02:00
02:02
2 min
3
1819 km
25 Gomoh Jn (GMO)
03:35
03:45
10 min
3
1864 km
26 Chandrapura (CRP)
04:14
04:16
2 min
3
1881 km
27 Bokaro Stl City (BKSC)
04:48
04:58
10 min
3
1896 km
28 Muri (MURI)
05:53
05:55
2 min
3
1949 km
29 Ranchi (RNC)
07:20
0
3
2014 km

Train Ranchi Express -18610 from to passes through following stations:


Lokmanyatilak T, Kalyan Jn, Igatpuri, Nasik Road, Manmad Jn, Bhusaval Jn, Khandwa, Itarsi Jn, Pipariya, Narsinghpur, Jabalpur, Katni, Satna, Allahabad Jn, Gyanpur Road, Varanasi Jn, Mughal Sarai Jn, Bhabua Road, Sasaram, Dehri On Sone, Anugraha N Road, Gaya Jn, Koderma, Hazaribagh Rd, Gomoh Jn, Chandrapura, Bokaro Stl City, Muri, Ranchi,