Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Rameswaram Express - 16734


  ()
1 Okha (OKHA)
06:05
0
1
0 km
2 Dwarka (DWK)
06:33
06:35
2 min
1
29 km
3 Jamnagar (JAM)
08:50
08:52
2 min
1
168 km
4 Hapa (HAPA)
09:05
09:07
2 min
1
177 km
5 Rajkot Jn (RJT)
10:40
10:45
5 min
1
253 km
6 Wankaner Jn (WKR)
11:23
11:25
2 min
1
294 km
7 Surendranagar (SUNR)
12:28
12:30
2 min
1
369 km
8 Viramgam Jn (VG)
13:59
14:01
2 min
1
434 km
9 Ahmedabad Jn (ADI)
15:15
15:40
25 min
1
499 km
10 Vadodara Jn (BRC)
17:20
17:30
10 min
1
599 km
11 Surat (ST)
19:35
19:45
10 min
1
728 km
12 Jalgaon Jn (JL)
02:58
03:00
2 min
2
1039 km
13 Manmad Jn (MMR)
05:20
05:40
20 min
2
1199 km
14 Nagarsol (NSL)
06:00
06:05
5 min
2
1224 km
15 Aurangabad (AWB)
07:20
07:25
5 min
2
1312 km
16 Jalna (J)
08:23
08:25
2 min
2
1375 km
17 Parbhani Jn (PBN)
10:08
10:10
2 min
2
1490 km
18 Purna Jn (PAU)
11:03
11:05
2 min
2
1518 km
19 Nanded (NED)
12:00
12:05
5 min
2
1549 km
20 Mudkhed (MUE)
12:53
12:55
2 min
2
1571 km
21 Nizamabad (NZB)
14:30
14:32
2 min
2
1659 km
22 Kacheguda (KCG)
17:45
17:55
10 min
2
1825 km
23 Mahbubnagar (MBNR)
19:48
19:50
2 min
2
1930 km
24 Kurnool Town (KRNT)
22:08
22:10
2 min
2
2061 km
25 DHNE (DHNE)
23:30
23:35
5 min
2
2114 km
26 Cuddapah (HX)
03:23
03:25
2 min
3
2324 km
27 Tirupati (TPTY)
06:10
06:15
5 min
3
2459 km
28 Katpadi Jn (KPD)
08:30
08:35
5 min
3
2564 km
29 Jolarpettai (JTJ)
09:40
09:42
2 min
3
2647 km
30 Salem Jn (SA)
11:15
11:20
5 min
3
2767 km
31 Erode Jn (ED)
12:25
12:40
15 min
3
2830 km
32 Karur (KRR)
13:30
13:35
5 min
3
2895 km
33 Dindigul Jn (DG)
14:50
14:55
5 min
3
2969 km
34 Madurai Jn (MDU)
16:00
16:10
10 min
3
3035 km
35 Manamadurai Jn (MNM)
17:00
17:05
5 min
3
3083 km
36 Paramakkudi (PMK)
17:30
17:32
2 min
3
3107 km
37 Ramanathapuram (RMD)
18:00
18:02
2 min
3
3142 km
38 Mandapam (MMM)
18:42
18:44
2 min
3
3179 km
39 Rameswaram (RMM)
19:50
0
3
3196 km

Train Rameswaram Express -16734 from to passes through following stations:


Okha, Dwarka, Jamnagar, Hapa, Rajkot Jn, Wankaner Jn, Surendranagar, Viramgam Jn, Ahmedabad Jn, Vadodara Jn, Surat, Jalgaon Jn, Manmad Jn, Nagarsol, Aurangabad, Jalna, Parbhani Jn, Purna Jn, Nanded, Mudkhed, Nizamabad, Kacheguda, Mahbubnagar, Kurnool Town, DHNE, Cuddapah, Tirupati, Katpadi Jn, Jolarpettai, Salem Jn, Erode Jn, Karur, Dindigul Jn, Madurai Jn, Manamadurai Jn, Paramakkudi, Ramanathapuram, Mandapam, Rameswaram,