Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Rajkot Secunderabad Express - 17017


  ()
1 Rajkot Jn (RJT)
05:00
0
1
0 km
2 Surendranagar (SUNR)
06:43
06:45
2 min
1
117 km
3 Viramgam Jn (VG)
08:26
08:28
2 min
1
182 km
4 Ahmedabad Jn (ADI)
09:40
10:05
25 min
1
247 km
5 Nadiad Jn (ND)
10:48
10:50
2 min
1
293 km
6 Anand Jn (ANND)
11:08
11:10
2 min
1
311 km
7 Vadodara Jn (BRC)
12:05
12:15
10 min
1
347 km
8 Ankleshwar Jn (AKV)
13:18
13:20
2 min
1
426 km
9 Surat (ST)
14:13
14:23
10 min
1
476 km
10 Valsad (BL)
15:16
15:18
2 min
1
544 km
11 Vapi (VAPI)
15:46
15:48
2 min
1
569 km
12 Vasai Road (BSR)
18:20
18:25
5 min
1
691 km
13 Bhiwandi Road (BIRD)
18:53
18:55
2 min
1
718 km
14 Kalyan Jn (KYN)
19:40
19:45
5 min
1
743 km
15 Karjat (KJT)
20:28
20:30
2 min
1
790 km
16 Lonavala (LNL)
21:18
21:20
2 min
1
818 km
17 Pune Jn (PUNE)
22:25
22:30
5 min
1
882 km
18 Daund Jn (DD)
23:50
23:55
5 min
1
957 km
19 Solapur Jn (SUR)
02:50
03:00
10 min
2
1145 km
20 Gulbarga (GR)
04:51
04:53
2 min
2
1258 km
21 Wadi (WADI)
06:05
06:10
5 min
2
1295 km
22 Tandur (TDU)
06:58
07:00
2 min
2
1365 km
23 Begampet (BMT)
09:25
09:27
2 min
2
1474 km
24 Secunderabad Jn (SC)
10:30
0
2
1478 km

Train Rajkot Secunderabad Express -17017 from to passes through following stations:


Rajkot Jn, Surendranagar, Viramgam Jn, Ahmedabad Jn, Nadiad Jn, Anand Jn, Vadodara Jn, Ankleshwar Jn, Surat, Valsad, Vapi, Vasai Road, Bhiwandi Road, Kalyan Jn, Karjat, Lonavala, Pune Jn, Daund Jn, Solapur Jn, Gulbarga, Wadi, Tandur, Begampet, Secunderabad Jn,