Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Rajender Nagar Bihar Kurla Express - 13201


  ()
1 Rjndr Ngr Bihar (RJPB)
23:30
0
1
0 km
2 Patna Jn (PNBE)
23:45
23:55
10 min
1
3 km
3 Danapur (DNR)
00:10
00:12
2 min
2
13 km
4 Bihta (BTA)
00:30
00:31
1 min
2
30 km
5 Ara (ARA)
00:53
00:58
5 min
2
52 km
6 Bihiya (BEA)
01:12
01:13
1 min
2
73 km
7 Buxar (BXR)
01:46
01:51
5 min
2
121 km
8 Chausa (CSA)
02:00
02:01
1 min
2
131 km
9 Gahmar (GMR)
02:14
02:15
1 min
2
141 km
10 Dildarnagar Jn (DLN)
02:38
02:40
2 min
2
157 km
11 Zamania (ZNA)
02:50
02:51
1 min
2
170 km
12 Mughal Sarai Jn (MGS)
04:10
04:25
15 min
2
215 km
13 Ahraura Road (ARW)
04:44
04:45
1 min
2
228 km
14 Kailahat (KYT)
04:57
04:58
1 min
2
237 km
15 Chunar (CAR)
05:11
05:12
1 min
2
247 km
16 Mirzapur (MZP)
05:44
05:45
1 min
2
278 km
17 Vindhyachal (BDL)
05:55
05:56
1 min
2
285 km
18 Manda Road (MNF)
06:19
06:20
1 min
2
313 km
19 Meja Road (MJA)
06:42
06:43
1 min
2
329 km
20 Allahabad Jn (ALD)
07:58
08:25
27 min
2
368 km
21 Naini (NYN)
08:45
08:48
3 min
2
375 km
22 Shankargarh (SRJ)
09:18
09:19
1 min
2
413 km
23 Dabhaura (DBR)
09:49
09:50
1 min
2
445 km
24 Manikpur Jn (MKP)
10:40
10:45
5 min
2
468 km
25 Majhagawan (MJG)
11:19
11:20
1 min
2
505 km
26 Jaitwar (JTW)
11:38
11:39
1 min
2
525 km
27 Satna (STA)
12:10
12:20
10 min
2
545 km
28 Maihar (MYR)
12:48
12:50
2 min
2
581 km
29 Jukehi (JKE)
13:25
13:26
1 min
2
626 km
30 Katni (KTE)
13:45
13:50
5 min
2
644 km
31 Sihora Road (SHR)
14:33
14:34
1 min
2
696 km
32 Jabalpur (JBP)
15:20
15:30
10 min
2
734 km
33 Madan Mahal (MML)
15:37
15:38
1 min
2
738 km
34 Shridham (SRID)
16:12
16:13
1 min
2
787 km
35 Narsinghpur (NU)
16:44
16:46
2 min
2
818 km
36 Kareli (KY)
17:02
17:03
1 min
2
834 km
37 Gadarwara (GAR)
17:24
17:25
1 min
2
863 km
38 Bankhedi (BKH)
17:52
17:53
1 min
2
893 km
39 Pipariya (PPI)
18:08
18:10
2 min
2
912 km
40 Sohagpur (SGP)
18:26
18:27
1 min
2
930 km
41 Bagra Tawa (BGTA)
18:53
18:54
1 min
2
953 km
42 Itarsi Jn (ET)
20:35
20:45
10 min
2
979 km
43 Banapura (BPF)
21:11
21:12
1 min
2
1013 km
44 Timarni (TBN)
21:34
21:35
1 min
2
1041 km
45 Harda (HD)
21:54
21:55
1 min
2
1055 km
46 Khirkiya (KKN)
22:29
22:30
1 min
2
1087 km
47 Khandwa (KNW)
00:30
00:35
5 min
3
1163 km
48 Nepanagar (NPNR)
01:04
01:05
1 min
3
1205 km
49 Burhanpur (BAU)
01:24
01:25
1 min
3
1232 km
50 Raver (RV)
01:44
01:45
1 min
3
1252 km
51 Bhusaval Jn (BSL)
02:40
02:45
5 min
3
1286 km
52 Jalgaon Jn (JL)
03:19
03:20
1 min
3
1311 km
53 Chalisgaon Jn (CSN)
04:24
04:25
1 min
3
1403 km
54 Nandgaon (NGN)
04:59
05:00
1 min
3
1446 km
55 Manmad Jn (MMR)
05:20
05:25
5 min
3
1471 km
56 Lasalgaon (LS)
05:44
05:45
1 min
3
1496 km
57 Niphad (NR)
05:56
05:57
1 min
3
1512 km
58 Nasik Road (NK)
06:39
06:40
1 min
3
1544 km
59 Devlali (DVL)
06:49
06:50
1 min
3
1549 km
60 Igatpuri (IGP)
08:34
08:35
1 min
3
1594 km
61 Kasara (KSRA)
09:09
09:10
1 min
3
1610 km
62 Kalyan Jn (KYN)
10:20
10:25
5 min
3
1678 km
63 Thane (TNA)
10:54
10:55
1 min
3
1698 km
64 Lokmanyatilak T (LTT)
11:30
0
3
1715 km

Train Rajender Nagar Bihar Kurla Express -13201 from to passes through following stations:


Rjndr Ngr Bihar, Patna Jn, Danapur, Bihta, Ara, Bihiya, Buxar, Chausa, Gahmar, Dildarnagar Jn, Zamania, Mughal Sarai Jn, Ahraura Road, Kailahat, Chunar, Mirzapur, Vindhyachal, Manda Road, Meja Road, Allahabad Jn, Naini, Shankargarh, Dabhaura, Manikpur Jn, Majhagawan, Jaitwar, Satna, Maihar, Jukehi, Katni, Sihora Road, Jabalpur, Madan Mahal, Shridham, Narsinghpur, Kareli, Gadarwara, Bankhedi, Pipariya, Sohagpur, Bagra Tawa, Itarsi Jn, Banapura, Timarni, Harda, Khirkiya, Khandwa, Nepanagar, Burhanpur, Raver, Bhusaval Jn, Jalgaon Jn, Chalisgaon Jn, Nandgaon, Manmad Jn, Lasalgaon, Niphad, Nasik Road, Devlali, Igatpuri, Kasara, Kalyan Jn, Thane, Lokmanyatilak T,