Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Purvanchal Express - 15048


  ()
1 Gorakhpur Jn (GKP)
11:30
0
1
0 km
2 Deoria Sadar (DEOS)
12:14
12:16
2 min
1
50 km
3 Siwan Jn (SV)
13:20
13:25
5 min
1
120 km
4 Chhapra (CPR)
14:45
15:05
20 min
1
180 km
5 Sonpur Jn (SEE)
16:03
16:13
10 min
1
234 km
6 Hajipur Jn (HJP)
16:21
16:23
2 min
1
240 km
7 Muzaffarpur Jn (MFP)
17:25
17:33
8 min
1
293 km
8 Samastipur Jn (SPJ)
18:25
18:30
5 min
1
345 km
9 Barauni Jn (BJU)
19:20
19:45
25 min
1
396 km
10 Jhajha (JAJ)
21:45
21:50
5 min
1
489 km
11 Jasidih Jn (JSME)
22:25
22:30
5 min
1
533 km
12 Madhupur Jn (MDP)
22:55
22:58
3 min
1
562 km
13 Chittaranjan (CRJ)
23:36
23:38
2 min
1
619 km
14 Asansol Jn (ASN)
00:15
00:25
10 min
2
644 km
15 Durgapur (DGR)
00:55
00:57
2 min
2
686 km
16 Barddhaman Jn (BWN)
01:53
01:55
2 min
2
749 km
17 Bandel Jn (BDC)
02:55
02:57
2 min
2
816 km
18 Naihati Jn (NH)
03:20
03:22
2 min
2
825 km
19 KOLKATA (KOAA)
04:15
0
2
859 km

Train Purvanchal Express -15048 from to passes through following stations:


Gorakhpur Jn, Deoria Sadar, Siwan Jn, Chhapra, Sonpur Jn, Hajipur Jn, Muzaffarpur Jn, Samastipur Jn, Barauni Jn, Jhajha, Jasidih Jn, Madhupur Jn, Chittaranjan, Asansol Jn, Durgapur, Barddhaman Jn, Bandel Jn, Naihati Jn, KOLKATA,