Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Puri New Delhi Express - 12815


  ()
1 Puri (PURI)
10:55
0
1
0 km
2 Khurda Road Jn (KUR)
11:55
12:00
5 min
1
44 km
3 Bhubaneswar (BBS)
12:25
12:30
5 min
1
63 km
4 Cuttack (CTC)
13:05
13:10
5 min
1
91 km
5 Jajpur K Road (JJKR)
13:59
14:00
1 min
1
163 km
6 Bhadrakh (BHC)
14:43
14:45
2 min
1
206 km
7 Balasore (BLS)
15:28
15:33
5 min
1
268 km
8 Kharagpur Jn (KGP)
17:10
17:35
25 min
1
387 km
9 Midnapore (MDN)
18:23
18:25
2 min
1
409 km
10 Bishnupur (VSU)
19:16
19:17
1 min
1
481 km
11 Bankura (BQA)
19:43
19:45
2 min
1
511 km
12 Adra Jn (ADRA)
20:35
20:40
5 min
1
565 km
13 Bhojudih Jn (BJE)
21:14
21:16
2 min
1
594 km
14 Bhaga Jn (VAA)
21:39
21:41
2 min
1
605 km
15 Mahuda (MHQ)
22:13
22:15
2 min
1
625 km
16 Gomoh Jn (GMO)
23:05
23:15
10 min
1
645 km
17 Parasnath (PNME)
23:32
23:33
1 min
1
663 km
18 Koderma (KQR)
00:32
00:33
1 min
2
739 km
19 Gaya Jn (GAYA)
02:05
02:10
5 min
2
815 km
20 Dehri On Sone (DOS)
03:11
03:13
2 min
2
900 km
21 Sasaram (SSM)
03:26
03:27
1 min
2
918 km
22 Mughal Sarai Jn (MGS)
05:05
05:25
20 min
2
1018 km
23 Mirzapur (MZP)
06:22
06:23
1 min
2
1081 km
24 Allahabad Jn (ALD)
07:35
07:40
5 min
2
1171 km
25 Fatehpur (FTP)
08:54
08:55
1 min
2
1287 km
26 Kanpur Central (CNB)
10:10
10:20
10 min
2
1365 km
27 Aligarh Jn (ALJN)
14:40
14:45
5 min
2
1673 km
28 New Delhi (NDLS)
17:00
0
2
1804 km

Train Puri New Delhi Express -12815 from to passes through following stations:


Puri, Khurda Road Jn, Bhubaneswar, Cuttack, Jajpur K Road, Bhadrakh, Balasore, Kharagpur Jn, Midnapore, Bishnupur, Bankura, Adra Jn, Bhojudih Jn, Bhaga Jn, Mahuda, Gomoh Jn, Parasnath, Koderma, Gaya Jn, Dehri On Sone, Sasaram, Mughal Sarai Jn, Mirzapur, Allahabad Jn, Fatehpur, Kanpur Central, Aligarh Jn, New Delhi,