Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Puri Express - 12816


  ()
1 New Delhi (NDLS)
06:30
0
1
0 km
2 Aligarh Jn (ALJN)
08:17
08:20
3 min
1
132 km
3 Kanpur Central (CNB)
12:20
12:30
10 min
1
440 km
4 Fatehpur (FTP)
13:28
13:30
2 min
1
517 km
5 Allahabad Jn (ALD)
15:10
15:20
10 min
1
634 km
6 Mirzapur (MZP)
16:25
16:30
5 min
1
724 km
7 Mughal Sarai Jn (MGS)
18:00
18:20
20 min
1
787 km
8 Sasaram (SSM)
19:27
19:29
2 min
1
887 km
9 Dehri On Sone (DOS)
19:45
19:47
2 min
1
905 km
10 Gaya Jn (GAYA)
21:00
21:05
5 min
1
990 km
11 Koderma (KQR)
22:06
22:08
2 min
1
1066 km
12 Parasnath (PNME)
23:07
23:09
2 min
1
1141 km
13 Gomoh Jn (GMO)
00:05
00:15
10 min
2
1159 km
14 Mahuda (MHQ)
00:41
00:43
2 min
2
1180 km
15 Bhaga Jn (VAA)
01:15
01:17
2 min
2
1199 km
16 Bhojudih Jn (BJE)
01:40
01:42
2 min
2
1210 km
17 Adra Jn (ADRA)
02:15
02:20
5 min
2
1240 km
18 Bankura (BQA)
03:03
03:05
2 min
2
1293 km
19 Bishnupur (VSU)
03:27
03:29
2 min
2
1323 km
20 Midnapore (MDN)
04:28
04:30
2 min
2
1395 km
21 Kharagpur Jn (KGP)
05:00
05:25
25 min
2
1418 km
22 Balasore (BLS)
07:05
07:15
10 min
2
1526 km
23 Bhadrakh (BHC)
08:10
08:12
2 min
2
1589 km
24 Jajpur K Road (JJKR)
08:43
08:45
2 min
2
1632 km
25 Cuttack (CTC)
09:40
09:45
5 min
2
1704 km
26 Bhubaneswar (BBS)
10:20
10:25
5 min
2
1732 km
27 Khurda Road Jn (KUR)
10:55
11:00
5 min
2
1751 km
28 Puri (PURI)
12:25
0
2
1794 km

Train Puri Express -12816 from to passes through following stations:


New Delhi, Aligarh Jn, Kanpur Central, Fatehpur, Allahabad Jn, Mirzapur, Mughal Sarai Jn, Sasaram, Dehri On Sone, Gaya Jn, Koderma, Parasnath, Gomoh Jn, Mahuda, Bhaga Jn, Bhojudih Jn, Adra Jn, Bankura, Bishnupur, Midnapore, Kharagpur Jn, Balasore, Bhadrakh, Jajpur K Road, Cuttack, Bhubaneswar, Khurda Road Jn, Puri,