Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Punjab Mail - 12138


  ()
1 Firozpur Cant (FZR)
21:45
0
1
0 km
2 Faridkot (FDK)
22:10
22:12
2 min
1
33 km
3 Kot Kapura (KKP)
22:27
22:29
2 min
1
45 km
4 Gangsar Jaitu (GJUT)
22:42
22:44
2 min
1
61 km
5 Goneana (GNA)
22:58
23:00
2 min
1
76 km
6 Bhatinda Jn (BTI)
23:30
23:40
10 min
1
88 km
7 Maur (MAUR)
00:07
00:09
2 min
2
122 km
8 Mansa (MSZ)
00:25
00:27
2 min
2
141 km
9 Budhlada (BLZ)
00:40
00:42
2 min
2
157 km
10 Bareta (BRZ)
00:55
00:57
2 min
2
172 km
11 Jakhal Jn (JHL)
01:14
01:17
3 min
2
186 km
12 Tohana (TUN)
01:28
01:30
2 min
2
198 km
13 Narwana Jn (NRW)
01:50
01:52
2 min
2
224 km
14 Jind Jn (JIND)
02:27
02:30
3 min
2
258 km
15 Rohtak Jn (ROK)
03:22
03:25
3 min
2
315 km
16 Bahadurgarh (BGZ)
03:54
03:56
2 min
2
355 km
17 Shakurbasti (SSB)
04:22
04:24
2 min
2
375 km
18 Delhi Kishangnj (DKZ)
04:36
04:38
2 min
2
382 km
19 New Delhi (NDLS)
05:00
05:25
25 min
2
386 km
20 Faridabad (FDB)
05:52
05:54
2 min
2
414 km
21 Kosi Kalan (KSV)
06:57
06:59
2 min
2
486 km
22 Mathura Jn (MTJ)
07:47
07:50
3 min
2
527 km
23 Raja Ki Mandi (RKM)
08:30
08:32
2 min
2
577 km
24 Agra Cantt (AGC)
08:50
08:55
5 min
2
580 km
25 Dhaulpur (DHO)
09:30
09:32
2 min
2
633 km
26 Morena (MRA)
09:55
09:57
2 min
2
660 km
27 Gwalior (GWL)
10:35
10:40
5 min
2
699 km
28 Dabra (DBA)
11:13
11:15
2 min
2
741 km
29 Datia (DAA)
11:42
11:44
2 min
2
771 km
30 Jhansi Jn (JHS)
12:25
12:35
10 min
2
796 km
31 Babina (BAB)
12:58
13:00
2 min
2
821 km
32 Lalitpur (LAR)
13:44
13:46
2 min
2
886 km
33 Bina Jn (BINA)
14:50
14:55
5 min
2
949 km
34 Ganj Basoda (BAQ)
15:23
15:25
2 min
2
994 km
35 Vidisha (BHS)
15:53
15:55
2 min
2
1034 km
36 Bhopal Jn (BPL)
16:55
17:00
5 min
2
1087 km
37 Habibganj (HBJ)
17:10
17:12
2 min
2
1093 km
38 Hoshangabad (HBD)
18:13
18:15
2 min
2
1161 km
39 Itarsi Jn (ET)
18:45
18:50
5 min
2
1179 km
40 Banapura (BPF)
19:18
19:20
2 min
2
1212 km
41 Harda (HD)
19:48
19:50
2 min
2
1254 km
42 Khirkiya (KKN)
20:13
20:15
2 min
2
1286 km
43 Khandwa (KNW)
21:40
21:45
5 min
2
1362 km
44 Burhanpur (BAU)
22:33
22:35
2 min
2
1431 km
45 Bhusaval Jn (BSL)
23:40
23:45
5 min
2
1485 km
46 Jalgaon Jn (JL)
00:08
00:10
2 min
3
1510 km
47 Chalisgaon Jn (CSN)
01:08
01:10
2 min
3
1602 km
48 Manmad Jn (MMR)
02:05
02:10
5 min
3
1669 km
49 Nasik Road (NK)
03:08
03:10
2 min
3
1743 km
50 Devlali (DVL)
03:18
03:20
2 min
3
1748 km
51 Igatpuri (IGP)
04:28
04:30
2 min
3
1793 km
52 Kalyan Jn (KYN)
06:20
06:25
5 min
3
1876 km
53 Dadar (DR)
07:13
07:15
2 min
3
1921 km
54 Mumbai Cst (CSTM)
07:35
0
3
1930 km

Train Punjab Mail -12138 from to passes through following stations:


Firozpur Cant, Faridkot, Kot Kapura, Gangsar Jaitu, Goneana, Bhatinda Jn, Maur, Mansa, Budhlada, Bareta, Jakhal Jn, Tohana, Narwana Jn, Jind Jn, Rohtak Jn, Bahadurgarh, Shakurbasti, Delhi Kishangnj, New Delhi, Faridabad, Kosi Kalan, Mathura Jn, Raja Ki Mandi, Agra Cantt, Dhaulpur, Morena, Gwalior, Dabra, Datia, Jhansi Jn, Babina, Lalitpur, Bina Jn, Ganj Basoda, Vidisha, Bhopal Jn, Habibganj, Hoshangabad, Itarsi Jn, Banapura, Harda, Khirkiya, Khandwa, Burhanpur, Bhusaval Jn, Jalgaon Jn, Chalisgaon Jn, Manmad Jn, Nasik Road, Devlali, Igatpuri, Kalyan Jn, Dadar, Mumbai Cst,