Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Punjab Mail - 12137


  ()
1 Mumbai Cst (CSTM)
19:40
0
1
0 km
2 Dadar (DR)
19:53
19:55
2 min
1
9 km
3 Kalyan Jn (KYN)
20:35
20:40
5 min
1
54 km
4 Kasara (KSRA)
21:43
21:45
2 min
1
121 km
5 Igatpuri (IGP)
22:28
22:30
2 min
1
137 km
6 Devlali (DVL)
23:08
23:10
2 min
1
182 km
7 Nasik Road (NK)
23:23
23:25
2 min
1
188 km
8 Manmad Jn (MMR)
00:25
00:30
5 min
2
261 km
9 Chalisgaon Jn (CSN)
01:18
01:20
2 min
2
328 km
10 Jalgaon Jn (JL)
02:23
02:25
2 min
2
421 km
11 Bhusaval Jn (BSL)
02:55
03:05
10 min
2
445 km
12 Burhanpur (BAU)
03:48
03:50
2 min
2
500 km
13 Khandwa (KNW)
05:05
05:10
5 min
2
568 km
14 Khirkiya (KKN)
05:58
06:00
2 min
2
645 km
15 Harda (HD)
06:23
06:25
2 min
2
676 km
16 Banapura (BPF)
07:00
07:02
2 min
2
719 km
17 Itarsi Jn (ET)
07:40
07:50
10 min
2
752 km
18 Hoshangabad (HBD)
08:08
08:10
2 min
2
770 km
19 Habibganj (HBJ)
09:18
09:20
2 min
2
838 km
20 Bhopal Jn (BPL)
09:35
09:40
5 min
2
844 km
21 Vidisha (BHS)
10:18
10:20
2 min
2
897 km
22 Ganj Basoda (BAQ)
10:48
10:50
2 min
2
936 km
23 Bina Jn (BINA)
12:10
12:15
5 min
2
982 km
24 Lalitpur (LAR)
12:57
12:59
2 min
2
1045 km
25 Babina (BAB)
13:42
13:44
2 min
2
1109 km
26 Jhansi Jn (JHS)
14:20
14:30
10 min
2
1135 km
27 Datia (DAA)
14:50
14:52
2 min
2
1159 km
28 Dabra (DBA)
15:15
15:17
2 min
2
1190 km
29 Gwalior (GWL)
16:00
16:05
5 min
2
1232 km
30 Morena (MRA)
16:30
16:32
2 min
2
1270 km
31 Dhaulpur (DHO)
16:55
16:57
2 min
2
1298 km
32 Agra Cantt (AGC)
17:50
17:55
5 min
2
1350 km
33 Raja Ki Mandi (RKM)
18:02
18:04
2 min
2
1354 km
34 Mathura Jn (MTJ)
18:47
18:50
3 min
2
1404 km
35 Kosi Kalan (KSV)
19:18
19:20
2 min
2
1445 km
36 Faridabad (FDB)
20:24
20:26
2 min
2
1516 km
37 H Nizamuddin (NZM)
20:51
20:53
2 min
2
1537 km
38 New Delhi (NDLS)
21:15
21:50
35 min
2
1544 km
39 Delhi Kishangnj (DKZ)
22:06
22:08
2 min
2
1549 km
40 Shakurbasti (SSB)
22:20
22:22
2 min
2
1556 km
41 Bahadurgarh (BGZ)
22:40
22:42
2 min
2
1575 km
42 Rohtak Jn (ROK)
23:18
23:23
5 min
2
1616 km
43 Jind Jn (JIND)
00:15
00:20
5 min
3
1673 km
44 Narwana Jn (NRW)
00:45
00:47
2 min
3
1706 km
45 Tohana (TUN)
01:07
01:09
2 min
3
1732 km
46 Jakhal Jn (JHL)
01:25
01:30
5 min
3
1745 km
47 Bareta (BRZ)
01:41
01:43
2 min
3
1759 km
48 Budhlada (BLZ)
01:56
01:58
2 min
3
1774 km
49 Mansa (MSZ)
02:11
02:13
2 min
3
1790 km
50 Maur (MAUR)
02:31
02:33
2 min
3
1809 km
51 Bhatinda Jn (BTI)
03:40
03:50
10 min
3
1843 km
52 Goneana (GNA)
04:01
04:03
2 min
3
1855 km
53 Gangsar Jaitu (GJUT)
04:16
04:18
2 min
3
1869 km
54 Kot Kapura (KKP)
04:35
04:37
2 min
3
1885 km
55 Faridkot (FDK)
04:51
04:53
2 min
3
1898 km
56 Firozpur Cant (FZR)
05:40
0
3
1930 km

Train Punjab Mail -12137 from to passes through following stations:


Mumbai Cst, Dadar, Kalyan Jn, Kasara, Igatpuri, Devlali, Nasik Road, Manmad Jn, Chalisgaon Jn, Jalgaon Jn, Bhusaval Jn, Burhanpur, Khandwa, Khirkiya, Harda, Banapura, Itarsi Jn, Hoshangabad, Habibganj, Bhopal Jn, Vidisha, Ganj Basoda, Bina Jn, Lalitpur, Babina, Jhansi Jn, Datia, Dabra, Gwalior, Morena, Dhaulpur, Agra Cantt, Raja Ki Mandi, Mathura Jn, Kosi Kalan, Faridabad, H Nizamuddin, New Delhi, Delhi Kishangnj, Shakurbasti, Bahadurgarh, Rohtak Jn, Jind Jn, Narwana Jn, Tohana, Jakhal Jn, Bareta, Budhlada, Mansa, Maur, Bhatinda Jn, Goneana, Gangsar Jaitu, Kot Kapura, Faridkot, Firozpur Cant,