Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Pune Patna Express - 12149


  ()
1 Pune Jn (PUNE)
20:55
0
1
0 km
2 Daund Jn (DD)
22:05
22:20
15 min
1
76 km
3 Ahmadnagar (ANG)
23:37
23:40
3 min
1
160 km
4 Belapur (BAP)
00:43
00:45
2 min
2
227 km
5 Kopargaon (KPG)
01:28
01:30
2 min
2
271 km
6 Manmad Jn (MMR)
02:30
02:35
5 min
2
313 km
7 Bhusaval Jn (BSL)
04:55
05:00
5 min
2
497 km
8 Khandwa (KNW)
07:20
07:25
5 min
2
621 km
9 Jabalpur (JBP)
13:40
13:50
10 min
2
1049 km
10 Katni (KTE)
14:55
15:00
5 min
2
1140 km
11 Maihar (MYR)
15:53
15:55
2 min
2
1203 km
12 Satna (STA)
16:30
16:40
10 min
2
1238 km
13 Allahabad Jn (ALD)
21:05
21:35
30 min
2
1416 km
14 Mughal Sarai Jn (MGS)
00:15
00:30
15 min
3
1569 km
15 Buxar (BXR)
01:35
01:37
2 min
3
1663 km
16 Ara (ARA)
02:20
02:22
2 min
3
1731 km
17 Patna Jn (PNBE)
04:00
0
3
1781 km

Train Pune Patna Express -12149 from to passes through following stations:


Pune Jn, Daund Jn, Ahmadnagar, Belapur, Kopargaon, Manmad Jn, Bhusaval Jn, Khandwa, Jabalpur, Katni, Maihar, Satna, Allahabad Jn, Mughal Sarai Jn, Buxar, Ara, Patna Jn,