Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Pune Jodhpur Express - 11090


  ()
1 Pune Jn (PUNE)
19:50
0
1
0 km
2 Lonavala (LNL)
20:43
20:45
2 min
1
64 km
3 Karjat (KJT)
21:28
21:30
2 min
1
92 km
4 Kalyan Jn (KYN)
22:20
22:25
5 min
1
139 km
5 Bhiwandi Road (BIRD)
22:48
22:50
2 min
1
164 km
6 Vasai Road (BSR)
23:45
23:50
5 min
1
191 km
7 Dahanu Road (DRD)
01:03
01:05
2 min
2
263 km
8 Vapi (VAPI)
01:39
01:41
2 min
2
314 km
9 Valsad (BL)
02:08
02:10
2 min
2
338 km
10 Navsari (NVS)
02:52
02:54
2 min
2
377 km
11 Surat (ST)
03:40
03:45
5 min
2
406 km
12 Bharuch Jn (BH)
04:34
04:36
2 min
2
465 km
13 Vadodara Jn (BRC)
05:36
05:41
5 min
2
535 km
14 Anand Jn (ANND)
06:13
06:15
2 min
2
571 km
15 Nadiad Jn (ND)
06:36
06:38
2 min
2
589 km
16 Maninagar (MAN)
07:26
07:28
2 min
2
632 km
17 Ahmedabad Jn (ADI)
07:45
08:05
20 min
2
635 km
18 Sabarmati Jn (SBI)
08:22
08:24
2 min
2
640 km
19 Mahesana Jn (MSH)
09:43
09:45
2 min
2
708 km
20 Palanpur Jn (PNU)
11:08
11:10
2 min
2
773 km
21 Abu Road (ABR)
12:11
12:21
10 min
2
825 km
22 Falna (FA)
14:04
14:06
2 min
2
924 km
23 Marwar Jn (MJ)
15:25
15:30
5 min
2
991 km
24 Pali Marwar (PMY)
16:06
16:08
2 min
2
1021 km
25 Luni Jn (LUNI)
16:44
16:47
3 min
2
1062 km
26 Jodhpur Jn (JU)
17:40
0
2
1094 km

Train Pune Jodhpur Express -11090 from to passes through following stations:


Pune Jn, Lonavala, Karjat, Kalyan Jn, Bhiwandi Road, Vasai Road, Dahanu Road, Vapi, Valsad, Navsari, Surat, Bharuch Jn, Vadodara Jn, Anand Jn, Nadiad Jn, Maninagar, Ahmedabad Jn, Sabarmati Jn, Mahesana Jn, Palanpur Jn, Abu Road, Falna, Marwar Jn, Pali Marwar, Luni Jn, Jodhpur Jn,