Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Pune Jaipur Special - 09729


  ()
1 Pune Jn (PUNE)
15:20
0
1
0 km
2 Lonavala (LNL)
16:08
16:10
2 min
1
64 km
3 Karjat (KJT)
16:53
16:55
2 min
1
92 km
4 Kalyan Jn (KYN)
17:40
17:45
5 min
1
139 km
5 Bhiwandi Road (BIRD)
18:38
18:40
2 min
1
164 km
6 Vasai Road (BSR)
19:50
20:05
15 min
1
191 km
7 Vapi (VAPI)
21:47
21:49
2 min
1
314 km
8 Surat (ST)
23:20
23:25
5 min
1
406 km
9 Vadodara Jn (BRC)
01:08
01:26
18 min
2
535 km
10 Godhra Jn (GDA)
02:40
02:42
2 min
2
609 km
11 Dahod (DHD)
03:43
03:45
2 min
2
683 km
12 Ratlam Jn (RTM)
05:35
05:45
10 min
2
797 km
13 Nagda Jn (NAD)
06:29
06:31
2 min
2
838 km
14 Ramganj Mandi (RMA)
08:06
08:08
2 min
2
991 km
15 Kota Jn (KOTA)
09:20
09:30
10 min
2
1063 km
16 Sawai Madhopur (SWM)
11:15
11:35
20 min
2
1171 km
17 Bansthali Niwai (BNLW)
12:36
12:38
2 min
2
1236 km
18 Durgapura (DPA)
13:20
13:22
2 min
2
1295 km
19 Jaipur (JP)
13:40
0
2
1302 km

Train Pune Jaipur Special -09729 from to passes through following stations:


Pune Jn, Lonavala, Karjat, Kalyan Jn, Bhiwandi Road, Vasai Road, Vapi, Surat, Vadodara Jn, Godhra Jn, Dahod, Ratlam Jn, Nagda Jn, Ramganj Mandi, Kota Jn, Sawai Madhopur, Bansthali Niwai, Durgapura, Jaipur,