Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Pune Bhuj Express - 11092


  ()
1 Pune Jn (PUNE)
19:50
0
1
0 km
2 Lonavala (LNL)
20:43
20:45
2 min
1
64 km
3 Karjat (KJT)
21:28
21:30
2 min
1
92 km
4 Kalyan Jn (KYN)
22:20
22:25
5 min
1
139 km
5 Bhiwandi Road (BIRD)
22:48
22:50
2 min
1
164 km
6 Vasai Road (BSR)
23:45
23:50
5 min
1
191 km
7 Vapi (VAPI)
01:39
01:41
2 min
2
314 km
8 Valsad (BL)
02:08
02:10
2 min
2
338 km
9 Navsari (NVS)
02:52
02:54
2 min
2
377 km
10 Surat (ST)
03:40
03:45
5 min
2
406 km
11 Bharuch Jn (BH)
04:34
04:36
2 min
2
465 km
12 Vadodara Jn (BRC)
05:36
05:41
5 min
2
535 km
13 Anand Jn (ANND)
06:13
06:15
2 min
2
571 km
14 Nadiad Jn (ND)
06:36
06:38
2 min
2
589 km
15 Maninagar (MAN)
07:26
07:28
2 min
2
632 km
16 Ahmedabad Jn (ADI)
07:45
08:05
20 min
2
635 km
17 Viramgam Jn (VG)
09:15
09:28
13 min
2
700 km
18 Dhrangdhra (DHG)
10:28
10:30
2 min
2
766 km
19 Samakhiali B G (SIOB)
12:46
12:48
2 min
2
882 km
20 Bhachau Bg (BCOB)
13:04
13:06
2 min
2
898 km
21 Gandhidham Bg (GIMB)
14:00
14:25
25 min
2
935 km
22 Adipur (AI)
14:38
14:40
2 min
2
944 km
23 Anjar (AJE)
14:50
14:52
2 min
2
951 km
24 Bhuj (BHUJ)
15:35
0
2
993 km

Train Pune Bhuj Express -11092 from to passes through following stations:


Pune Jn, Lonavala, Karjat, Kalyan Jn, Bhiwandi Road, Vasai Road, Vapi, Valsad, Navsari, Surat, Bharuch Jn, Vadodara Jn, Anand Jn, Nadiad Jn, Maninagar, Ahmedabad Jn, Viramgam Jn, Dhrangdhra, Samakhiali B G, Bhachau Bg, Gandhidham Bg, Adipur, Anjar, Bhuj,