Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Porbandar Motihari Express - 19269


  ()
1 Porbandar (PBR)
15:00
0
1
0 km
2 Bhaunra (BNVD)
16:00
16:02
2 min
1
53 km
3 Jamnagar (JAM)
18:01
18:03
2 min
1
132 km
4 Rajkot Jn (RJT)
19:28
19:33
5 min
1
217 km
5 Surendranagar (SUNR)
21:39
21:41
2 min
1
333 km
6 Viramgam Jn (VG)
23:07
23:09
2 min
1
398 km
7 Ahmedabad Jn (ADI)
00:20
00:50
30 min
2
464 km
8 Palanpur Jn (PNU)
04:13
04:15
2 min
2
597 km
9 Abu Road (ABR)
05:28
05:38
10 min
2
649 km
10 Marwar Jn (MJ)
08:30
08:33
3 min
2
815 km
11 Ajmer Jn (AII)
10:45
11:00
15 min
2
954 km
12 Jaipur (JP)
13:20
13:40
20 min
2
1089 km
13 Bandikui Jn (BKI)
14:52
14:54
2 min
2
1179 km
14 Alwar (AWR)
15:49
15:51
2 min
2
1240 km
15 Rewari (RE)
17:58
18:00
2 min
2
1314 km
16 Gurgaon (GGN)
18:38
18:40
2 min
2
1365 km
17 Delhi Cantt (DEC)
19:03
19:05
2 min
2
1382 km
18 Delhi S Rohilla (DEE)
19:35
19:40
5 min
2
1392 km
19 Delhi (DLI)
20:00
20:40
40 min
2
1396 km
20 Moradabad (MB)
23:50
00:02
12 min
3
1557 km
21 Bareilly (BE)
01:15
01:20
5 min
3
1648 km
22 Shahjehanpur (SPN)
02:25
02:30
5 min
3
1718 km
23 Lucknow (LKO)
05:25
05:55
30 min
3
1883 km
24 Gonda Jn (GD)
08:00
08:10
10 min
3
2007 km
25 Gorakhpur Jn (GKP)
11:25
11:45
20 min
3
2161 km
26 Bagaha (BUG)
14:04
14:06
2 min
3
2269 km
27 Narkatiaganj Jn (NKE)
14:42
14:47
5 min
3
2311 km
28 Bettiah (BTH)
15:23
15:25
2 min
3
2348 km
29 Sagauli Jn (SGL)
15:47
15:49
2 min
3
2370 km
30 Motihari (MKI)
16:05
16:10
5 min
3
2391 km
31 Muzaffarpur Jn (MFP)
18:10
0
3
2470 km

Train Porbandar Motihari Express -19269 from to passes through following stations:


Porbandar, Bhaunra, Jamnagar, Rajkot Jn, Surendranagar, Viramgam Jn, Ahmedabad Jn, Palanpur Jn, Abu Road, Marwar Jn, Ajmer Jn, Jaipur, Bandikui Jn, Alwar, Rewari, Gurgaon, Delhi Cantt, Delhi S Rohilla, Delhi, Moradabad, Bareilly, Shahjehanpur, Lucknow, Gonda Jn, Gorakhpur Jn, Bagaha, Narkatiaganj Jn, Bettiah, Sagauli Jn, Motihari, Muzaffarpur Jn,