Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Porbandar Howrah Express - 12905


  ()
1 Porbandar (PBR)
06:20
0
1
0 km
2 Lalpur Jam (LPJ)
07:52
07:54
2 min
1
89 km
3 Jamnagar (JAM)
08:52
08:57
5 min
1
132 km
4 Hapa (HAPA)
09:05
09:07
2 min
1
141 km
5 Rajkot Jn (RJT)
10:40
10:45
5 min
1
217 km
6 Surendranagar (SUNR)
12:28
12:30
2 min
1
333 km
7 Viramgam Jn (VG)
13:59
14:01
2 min
1
398 km
8 Ahmedabad Jn (ADI)
15:15
15:40
25 min
1
464 km
9 Vadodara Jn (BRC)
17:25
17:30
5 min
1
563 km
10 Surat (ST)
19:35
19:45
10 min
1
692 km
11 Nandurbar (NDB)
22:55
23:00
5 min
1
853 km
12 Bhusaval Jn (BSL)
03:15
03:20
5 min
2
1027 km
13 Akola Jn (AK)
05:15
05:20
5 min
2
1167 km
14 Badnera Jn (BD)
06:55
07:00
5 min
2
1246 km
15 Nagpur (NGP)
09:50
10:00
10 min
2
1420 km
16 Gondia Jn (G)
11:36
11:38
2 min
2
1550 km
17 Raj Nandgaon (RJN)
12:53
12:55
2 min
2
1654 km
18 Durg (DURG)
13:40
13:45
5 min
2
1684 km
19 Raipur Jn (R)
14:20
14:30
10 min
2
1721 km
20 Bhatapara (BYT)
15:16
15:18
2 min
2
1785 km
21 Bilaspur Jn (BSP)
16:10
16:25
15 min
2
1831 km
22 Champa (CPH)
17:09
17:11
2 min
2
1884 km
23 Raigarh (RIG)
18:03
18:05
2 min
2
1963 km
24 Jharsuguda Jn (JSG)
19:23
19:25
2 min
2
2036 km
25 Rourkela (ROU)
20:40
21:00
20 min
2
2138 km
26 Chakradharpur (CKP)
22:20
22:25
5 min
2
2239 km
27 Tatanagar Jn (TATA)
23:30
23:37
7 min
2
2301 km
28 Kharagpur Jn (KGP)
01:25
01:30
5 min
3
2435 km
29 Howrah Jn (HWH)
03:35
0
3
2551 km

Train Porbandar Howrah Express -12905 from to passes through following stations:


Porbandar, Lalpur Jam, Jamnagar, Hapa, Rajkot Jn, Surendranagar, Viramgam Jn, Ahmedabad Jn, Vadodara Jn, Surat, Nandurbar, Bhusaval Jn, Akola Jn, Badnera Jn, Nagpur, Gondia Jn, Raj Nandgaon, Durg, Raipur Jn, Bhatapara, Bilaspur Jn, Champa, Raigarh, Jharsuguda Jn, Rourkela, Chakradharpur, Tatanagar Jn, Kharagpur Jn, Howrah Jn,