Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Poorva Express - 12382


  ()
1 New Delhi (NDLS)
16:20
0
1
0 km
2 Aligarh Jn (ALJN)
19:30
19:35
5 min
1
132 km
3 Tundla Jn (TDL)
20:40
20:45
5 min
1
210 km
4 Etawah (ETW)
21:43
21:45
2 min
1
302 km
5 Kanpur Central (CNB)
23:35
23:40
5 min
1
440 km
6 Allahabad Jn (ALD)
02:20
02:50
30 min
2
634 km
7 Varanasi Jn (BSB)
05:28
05:38
10 min
2
769 km
8 Mughal Sarai Jn (MGS)
06:15
06:35
20 min
2
785 km
9 Bhabua Road (BBU)
07:14
07:16
2 min
2
838 km
10 Dehri On Sone (DOS)
08:00
08:02
2 min
2
903 km
11 Anugraha N Road (AUBR)
08:15
08:17
2 min
2
920 km
12 Rafiganj (RFJ)
08:39
08:41
2 min
2
951 km
13 Gaya Jn (GAYA)
09:13
09:18
5 min
2
988 km
14 Koderma (KQR)
10:20
10:22
2 min
2
1065 km
15 Parasnath (PNME)
11:14
11:16
2 min
2
1140 km
16 Dhanbad Jn (DHN)
12:08
12:18
10 min
2
1187 km
17 Asansol Jn (ASN)
13:26
13:46
20 min
2
1246 km
18 Durgapur (DGR)
14:16
14:18
2 min
2
1288 km
19 Barddhaman Jn (BWN)
15:09
15:14
5 min
2
1351 km
20 Howrah Jn (HWH)
16:45
0
2
1446 km

Train Poorva Express -12382 from to passes through following stations:


New Delhi, Aligarh Jn, Tundla Jn, Etawah, Kanpur Central, Allahabad Jn, Varanasi Jn, Mughal Sarai Jn, Bhabua Road, Dehri On Sone, Anugraha N Road, Rafiganj, Gaya Jn, Koderma, Parasnath, Dhanbad Jn, Asansol Jn, Durgapur, Barddhaman Jn, Howrah Jn,