Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Poorva Express - 12381


  ()
1 Howrah Jn (HWH)
08:20
0
1
0 km
2 Barddhaman Jn (BWN)
09:30
09:33
3 min
1
95 km
3 Durgapur (DGR)
10:21
10:23
2 min
1
158 km
4 Asansol Jn (ASN)
11:00
11:05
5 min
1
200 km
5 Dhanbad Jn (DHN)
11:58
12:06
8 min
1
259 km
6 Parasnath (PNME)
12:41
12:42
1 min
1
306 km
7 Koderma (KQR)
13:32
13:33
1 min
1
382 km
8 Gaya Jn (GAYA)
14:50
14:55
5 min
1
458 km
9 Rafiganj (RFJ)
15:24
15:25
1 min
1
495 km
10 Anugraha N Road (AUBR)
15:48
15:49
1 min
1
526 km
11 Dehri On Sone (DOS)
16:06
16:08
2 min
1
543 km
12 Bhabua Road (BBU)
16:49
16:50
1 min
1
608 km
13 Mughal Sarai Jn (MGS)
17:45
18:05
20 min
1
661 km
14 Varanasi Jn (BSB)
18:36
18:46
10 min
1
678 km
15 Allahabad Jn (ALD)
21:55
22:05
10 min
1
812 km
16 Kanpur Central (CNB)
00:27
00:32
5 min
2
1007 km
17 Etawah (ETW)
02:01
02:02
1 min
2
1145 km
18 Tundla Jn (TDL)
03:35
03:40
5 min
2
1236 km
19 Aligarh Jn (ALJN)
04:40
04:45
5 min
2
1314 km
20 New Delhi (NDLS)
07:20
0
2
1446 km

Train Poorva Express -12381 from to passes through following stations:


Howrah Jn, Barddhaman Jn, Durgapur, Asansol Jn, Dhanbad Jn, Parasnath, Koderma, Gaya Jn, Rafiganj, Anugraha N Road, Dehri On Sone, Bhabua Road, Mughal Sarai Jn, Varanasi Jn, Allahabad Jn, Kanpur Central, Etawah, Tundla Jn, Aligarh Jn, New Delhi,