Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Pearl City Express - 12693


  ()
1 Chennai Egmore (MS)
19:35
0
1
0 km
2 Tambaram (TBM)
19:59
20:00
1 min
1
25 km
3 Chengalpattu (CGL)
20:28
20:30
2 min
1
56 km
4 Madurantakam (MMK)
20:49
20:50
1 min
1
81 km
5 Melmaruvattur (MLMR)
20:59
21:00
1 min
1
92 km
6 Tindivanam (TMV)
21:29
21:30
1 min
1
122 km
7 Villuparam Jn (VM)
22:10
22:20
10 min
1
159 km
8 Vridhachalam Jn (VRI)
23:00
23:02
2 min
1
213 km
9 Ariyalur (ALU)
23:41
23:42
1 min
1
267 km
10 Tiruchchirapali (TPJ)
01:25
01:30
5 min
2
336 km
11 Dindigul Jn (DG)
03:05
03:10
5 min
2
431 km
12 Kodaikanal Road (KQN)
03:31
03:32
1 min
2
456 km
13 Madurai Jn (MDU)
04:15
04:20
5 min
2
497 km
14 Tirumangalam (TMQ)
04:34
04:35
1 min
2
514 km
15 Virudunagar Jn (VPT)
05:03
05:05
2 min
2
540 km
16 Satur (SRT)
05:25
05:26
1 min
2
567 km
17 Kovilpatti (CVP)
05:49
05:50
1 min
2
588 km
18 Kadambur (KDU)
06:12
06:13
1 min
2
610 km
19 Maniyachchi Jn (MEJ)
06:29
06:30
1 min
2
624 km
20 Milavittan (MVN)
06:54
06:55
1 min
2
648 km
21 Tuti Melur (TME)
07:00
07:01
1 min
2
654 km
22 Tuticorin (TN)
07:30
0
2
656 km

Train Pearl City Express -12693 from to passes through following stations:


Chennai Egmore, Tambaram, Chengalpattu, Madurantakam, Melmaruvattur, Tindivanam, Villuparam Jn, Vridhachalam Jn, Ariyalur, Tiruchchirapali, Dindigul Jn, Kodaikanal Road, Madurai Jn, Tirumangalam, Virudunagar Jn, Satur, Kovilpatti, Kadambur, Maniyachchi Jn, Milavittan, Tuti Melur, Tuticorin,