Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Patna Secunderabad Express - 12792


  ()
1 Patna Jn (PNBE)
12:05
0
1
0 km
2 Buxar (BXR)
13:50
13:52
2 min
1
118 km
3 Dildarnagar Jn (DLN)
14:19
14:21
2 min
1
154 km
4 Mughal Sarai Jn (MGS)
15:50
16:10
20 min
1
212 km
5 Varanasi Jn (BSB)
16:50
17:00
10 min
1
229 km
6 Gyanpur Road (GYN)
18:25
18:26
1 min
1
289 km
7 Allahabad City (ALY)
20:08
20:10
2 min
1
351 km
8 Allahabad Jn (ALD)
20:20
20:48
28 min
1
353 km
9 Satna (STA)
23:40
23:50
10 min
1
531 km
10 Katni (KTE)
01:05
01:10
5 min
2
629 km
11 Jabalpur (JBP)
02:45
02:55
10 min
2
720 km
12 Itarsi Jn (ET)
06:50
07:10
20 min
2
965 km
13 Ghoradongri (GDYA)
08:07
08:08
1 min
2
1035 km
14 Betul (BZU)
08:55
08:56
1 min
2
1072 km
15 Nagpur (NGP)
11:45
11:55
10 min
2
1262 km
16 Sevagram (SEGM)
12:55
12:56
1 min
2
1339 km
17 Chandrapur (CD)
14:30
14:31
1 min
2
1460 km
18 Balharshah (BPQ)
15:25
15:35
10 min
2
1474 km
19 Sirpur Kagazngr (SKZR)
16:25
16:26
1 min
2
1543 km
20 Belampalli (BPA)
17:02
17:03
1 min
2
1582 km
21 Mancheral (MCI)
17:17
17:18
1 min
2
1601 km
22 Ramgundam (RDM)
17:27
17:28
1 min
2
1615 km
23 Kazipet Jn (KZJ)
18:48
18:50
2 min
2
1708 km
24 Secunderabad Jn (SC)
21:30
0
2
1840 km

Train Patna Secunderabad Express -12792 from to passes through following stations:


Patna Jn, Buxar, Dildarnagar Jn, Mughal Sarai Jn, Varanasi Jn, Gyanpur Road, Allahabad City, Allahabad Jn, Satna, Katni, Jabalpur, Itarsi Jn, Ghoradongri, Betul, Nagpur, Sevagram, Chandrapur, Balharshah, Sirpur Kagazngr, Belampalli, Mancheral, Ramgundam, Kazipet Jn, Secunderabad Jn,