Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Patna Pune Express - 12150


  ()
1 Patna Jn (PNBE)
22:55
0
1
0 km
2 Ara (ARA)
23:36
23:38
2 min
1
50 km
3 Buxar (BXR)
00:42
00:44
2 min
2
118 km
4 Mughal Sarai Jn (MGS)
02:40
02:55
15 min
2
212 km
5 Allahabad Jn (ALD)
05:10
05:35
25 min
2
365 km
6 Satna (STA)
08:10
08:20
10 min
2
543 km
7 Maihar (MYR)
08:48
08:50
2 min
2
578 km
8 Katni (KTE)
09:35
09:40
5 min
2
641 km
9 Jabalpur (JBP)
11:20
11:30
10 min
2
732 km
10 Khandwa (KNW)
17:50
17:55
5 min
2
1161 km
11 Bhusaval Jn (BSL)
19:55
20:00
5 min
2
1284 km
12 Manmad Jn (MMR)
23:05
23:10
5 min
2
1468 km
13 Kopargaon (KPG)
00:04
00:05
1 min
3
1510 km
14 Belapur (BAP)
00:44
00:45
1 min
3
1554 km
15 Ahmadnagar (ANG)
01:50
01:53
3 min
3
1621 km
16 Daund Jn (DD)
03:50
04:10
20 min
3
1705 km
17 Pune Jn (PUNE)
05:30
0
3
1780 km

Train Patna Pune Express -12150 from to passes through following stations:


Patna Jn, Ara, Buxar, Mughal Sarai Jn, Allahabad Jn, Satna, Maihar, Katni, Jabalpur, Khandwa, Bhusaval Jn, Manmad Jn, Kopargaon, Belapur, Ahmadnagar, Daund Jn, Pune Jn,