Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Paschim Express - 12925


  ()
1 Bandra Terminus (BDTS)
11:35
0
1
0 km
2 Andheri (ADH)
11:51
11:53
2 min
1
7 km
3 Borivali (BVI)
12:12
12:14
2 min
1
19 km
4 Dahanu Road (DRD)
13:27
13:29
2 min
1
109 km
5 Vapi (VAPI)
14:04
14:06
2 min
1
159 km
6 Valsad (BL)
14:32
14:34
2 min
1
183 km
7 Navsari (NVS)
15:01
15:03
2 min
1
223 km
8 Surat (ST)
15:38
15:43
5 min
1
252 km
9 Bharuch Jn (BH)
16:28
16:30
2 min
1
311 km
10 Vadodara Jn (BRC)
17:44
18:02
18 min
1
381 km
11 Godhra Jn (GDA)
19:10
19:12
2 min
1
455 km
12 Dahod (DHD)
20:08
20:10
2 min
1
529 km
13 Meghnagar (MGN)
20:35
20:37
2 min
1
562 km
14 Ratlam Jn (RTM)
22:00
22:25
25 min
1
642 km
15 Nagda Jn (NAD)
23:23
23:25
2 min
1
684 km
16 Mathura Jn (MTJ)
07:45
07:50
5 min
2
1233 km
17 Faridabad (FDB)
09:48
09:50
2 min
2
1345 km
18 H Nizamuddin (NZM)
10:27
10:29
2 min
2
1366 km
19 New Delhi (NDLS)
10:55
11:15
20 min
2
1373 km
20 Subzi Mandi (SZM)
11:31
11:33
2 min
2
1377 km
21 Sonipat (SNP)
12:07
12:09
2 min
2
1418 km
22 Panipat Jn (PNP)
12:47
12:49
2 min
2
1463 km
23 Karnal (KUN)
13:16
13:18
2 min
2
1497 km
24 Kurukshetra Jn (KKDE)
13:49
13:51
2 min
2
1530 km
25 Ambala Cant Jn (UMB)
14:40
14:50
10 min
2
1572 km
26 Ambala City (UBC)
15:01
15:03
2 min
2
1579 km
27 Sirhind Jn (SIR)
15:37
15:39
2 min
2
1625 km
28 Khanna (KNN)
15:52
15:54
2 min
2
1643 km
29 Ludhiana Jn (LDH)
16:40
16:45
5 min
2
1685 km
30 Phagwara Jn (PGW)
17:11
17:13
2 min
2
1721 km
31 Jalandhar Cant (JRC)
17:29
17:31
2 min
2
1737 km
32 Jalandhar City (JUC)
17:45
17:50
5 min
2
1742 km
33 Beas (BEAS)
18:19
18:21
2 min
2
1778 km
34 Amritsar Jn (ASR)
19:15
0
2
1821 km

Train Paschim Express -12925 from to passes through following stations:


Bandra Terminus, Andheri, Borivali, Dahanu Road, Vapi, Valsad, Navsari, Surat, Bharuch Jn, Vadodara Jn, Godhra Jn, Dahod, Meghnagar, Ratlam Jn, Nagda Jn, Mathura Jn, Faridabad, H Nizamuddin, New Delhi, Subzi Mandi, Sonipat, Panipat Jn, Karnal, Kurukshetra Jn, Ambala Cant Jn, Ambala City, Sirhind Jn, Khanna, Ludhiana Jn, Phagwara Jn, Jalandhar Cant, Jalandhar City, Beas, Amritsar Jn,