Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Pallavan Express - 12606


  ()
1 Tiruchchirapali (TPJ)
06:30
0
1
0 km
2 Srirangam (SRGM)
06:47
06:48
1 min
1
12 km
3 Lalgudi (LLI)
07:00
07:01
1 min
1
27 km
4 Ariyalur (ALU)
07:37
07:38
1 min
1
70 km
5 Vridhachalam Jn (VRI)
08:13
08:15
2 min
1
123 km
6 Villuparam Jn (VM)
09:15
09:20
5 min
1
178 km
7 Melmaruvattur (MLMR)
10:19
10:20
1 min
1
245 km
8 Chengalpattu (CGL)
10:48
10:50
2 min
1
281 km
9 Tambaram (TBM)
11:18
11:20
2 min
1
312 km
10 Mambalam (MBM)
11:38
11:40
2 min
1
329 km
11 Chennai Egmore (MS)
12:00
0
1
336 km

Train Pallavan Express -12606 from to passes through following stations:


Tiruchchirapali, Srirangam, Lalgudi, Ariyalur, Vridhachalam Jn, Villuparam Jn, Melmaruvattur, Chengalpattu, Tambaram, Mambalam, Chennai Egmore,