Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Padmavati Express - 12764


  ()
1 Secunderabad Jn (SC)
18:30
0
1
0 km
2 Jangaon (ZN)
19:29
19:30
1 min
1
84 km
3 Kazipet Jn (KZJ)
20:18
20:20
2 min
1
132 km
4 Warangal (WL)
20:33
20:35
2 min
1
142 km
5 Kesamudram (KDM)
21:14
21:15
1 min
1
188 km
6 Mahbubabad (MABD)
21:26
21:27
1 min
1
203 km
7 Khammam (KMT)
22:24
22:25
1 min
1
250 km
8 Madhira (MDR)
22:44
22:46
2 min
1
294 km
9 Vijayawada Jn (BZA)
00:30
00:40
10 min
2
351 km
10 Tenali Jn (TEL)
01:07
01:08
1 min
2
383 km
11 Chirala (CLX)
01:51
01:52
1 min
2
440 km
12 Ongole (OGL)
02:35
02:36
1 min
2
489 km
13 Nellore (NLR)
03:51
03:52
1 min
2
605 km
14 Gudur Jn (GDR)
05:08
05:10
2 min
2
644 km
15 Venkatagiri (VKI)
05:37
05:38
1 min
2
679 km
16 Sri Kalahasti (KHT)
05:58
05:59
1 min
2
704 km
17 Renigunta Jn (RU)
06:30
06:32
2 min
2
727 km
18 Tirupati (TPTY)
07:00
0
2
737 km

Train Padmavati Express -12764 from to passes through following stations:


Secunderabad Jn, Jangaon, Kazipet Jn, Warangal, Kesamudram, Mahbubabad, Khammam, Madhira, Vijayawada Jn, Tenali Jn, Chirala, Ongole, Nellore, Gudur Jn, Venkatagiri, Sri Kalahasti, Renigunta Jn, Tirupati,