Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Padmavathi Express - 12763


  ()
1 Tirupati (TPTY)
17:05
0
1
0 km
2 Renigunta Jn (RU)
17:20
17:22
2 min
1
10 km
3 Sri Kalahasti (KHT)
17:41
17:42
1 min
1
33 km
4 Venkatagiri (VKI)
18:02
18:03
1 min
1
58 km
5 Gudur Jn (GDR)
19:00
19:02
2 min
1
93 km
6 Nellore (NLR)
19:26
19:28
2 min
1
132 km
7 Ongole (OGL)
20:54
20:55
1 min
1
248 km
8 Chirala (CLX)
21:28
21:30
2 min
1
297 km
9 Tenali Jn (TEL)
22:08
22:10
2 min
1
355 km
10 Vijayawada Jn (BZA)
23:25
23:35
10 min
1
386 km
11 Madhira (MDR)
00:19
00:20
1 min
2
443 km
12 Khammam (KMT)
00:44
00:46
2 min
2
487 km
13 Mahbubabad (MABD)
01:31
01:32
1 min
2
534 km
14 Kesamudram (KDM)
01:44
01:45
1 min
2
550 km
15 Warangal (WL)
02:30
02:32
2 min
2
595 km
16 Kazipet Jn (KZJ)
02:48
02:50
2 min
2
605 km
17 Jangaon (ZN)
03:29
03:30
1 min
2
653 km
18 Secunderabad Jn (SC)
05:50
0
2
737 km

Train Padmavathi Express -12763 from to passes through following stations:


Tirupati, Renigunta Jn, Sri Kalahasti, Venkatagiri, Gudur Jn, Nellore, Ongole, Chirala, Tenali Jn, Vijayawada Jn, Madhira, Khammam, Mahbubabad, Kesamudram, Warangal, Kazipet Jn, Jangaon, Secunderabad Jn,