Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Okha Eranakulam Expres - 16337


  ()
1 Okha (OKHA)
02:00
0
1
0 km
2 Dwarka (DWK)
02:25
02:30
5 min
1
29 km
3 Khambhaliya (KMBL)
03:46
03:48
2 min
1
114 km
4 Jamnagar (JAM)
04:58
05:00
2 min
1
168 km
5 Hapa (HAPA)
05:16
05:18
2 min
1
177 km
6 Rajkot Jn (RJT)
06:35
06:40
5 min
1
253 km
7 Surendranagar (SUNR)
08:26
08:28
2 min
1
369 km
8 Viramgam Jn (VG)
09:53
09:55
2 min
1
434 km
9 Ahmedabad Jn (ADI)
11:05
11:25
20 min
1
499 km
10 Anand Jn (ANND)
12:38
12:40
2 min
1
563 km
11 Vadodara Jn (BRC)
13:25
13:35
10 min
1
599 km
12 Ankleshwar Jn (AKV)
14:38
14:40
2 min
1
679 km
13 Surat (ST)
15:35
15:45
10 min
1
728 km
14 Navsari (NVS)
16:07
16:09
2 min
1
758 km
15 Valsad (BL)
16:48
16:50
2 min
1
797 km
16 Vasai Road (BSR)
20:25
20:30
5 min
1
943 km
17 Bhiwandi Road (BIRD)
21:06
21:08
2 min
1
970 km
18 Panvel (PNVL)
22:00
22:05
5 min
1
1010 km
19 Mangaon (MNI)
00:14
00:16
2 min
2
1130 km
20 Ratnagiri (RN)
03:00
03:05
5 min
2
1373 km
21 Kankavali (KKW)
04:30
04:32
2 min
2
1529 km
22 Thivim (THVM)
05:46
05:48
2 min
2
1643 km
23 Madgaon (MAO)
07:30
07:40
10 min
2
1707 km
24 Karwar (KAWR)
08:31
08:33
2 min
2
1789 km
25 Honnavar (HNA)
09:36
09:38
2 min
2
1885 km
26 Bhatkal (BTJL)
10:24
10:26
2 min
2
1943 km
27 Byndoor (BYNR)
10:40
10:42
2 min
2
1965 km
28 Kundapura (KUDA)
11:16
11:18
2 min
2
2012 km
29 Udupi (UD)
11:46
11:48
2 min
2
2056 km
30 Surathkal (SL)
12:30
12:32
2 min
2
2115 km
31 MAJN (MAJN)
13:25
13:35
10 min
2
2138 km
32 Kasaragod (KGQ)
14:23
14:25
2 min
2
2189 km
33 Payyanur (PAY)
15:13
15:15
2 min
2
2241 km
34 Kannapuram (KPQ)
15:33
15:35
2 min
2
2260 km
35 Cannanore (CAN)
16:00
16:05
5 min
2
2274 km
36 Tellicherry (TLY)
16:28
16:30
2 min
2
2295 km
37 Badagara (BDJ)
16:53
16:55
2 min
2
2317 km
38 Quilandi (QLD)
17:13
17:15
2 min
2
2339 km
39 Calicut (CLT)
17:50
17:55
5 min
2
2364 km
40 Ferok (FK)
18:08
18:10
2 min
2
2373 km
41 Parpanangadi (PGI)
18:23
18:25
2 min
2
2389 km
42 Tirur (TIR)
18:48
18:50
2 min
2
2405 km
43 Kuttippuram (KTU)
19:03
19:05
2 min
2
2420 km
44 Pattambi (PTB)
19:23
19:25
2 min
2
2438 km
45 Shoranur Jn (SRR)
20:05
20:10
5 min
2
2450 km
46 Trichur (TCR)
20:50
20:55
5 min
2
2482 km
47 Alwaye (AWY)
21:50
21:55
5 min
2
2537 km
48 Eranakulam Jn (ERS)
22:50
0
2
2557 km

Train Okha Eranakulam Expres -16337 from to passes through following stations:


Okha, Dwarka, Khambhaliya, Jamnagar, Hapa, Rajkot Jn, Surendranagar, Viramgam Jn, Ahmedabad Jn, Anand Jn, Vadodara Jn, Ankleshwar Jn, Surat, Navsari, Valsad, Vasai Road, Bhiwandi Road, Panvel, Mangaon, Ratnagiri, Kankavali, Thivim, Madgaon, Karwar, Honnavar, Bhatkal, Byndoor, Kundapura, Udupi, Surathkal, MAJN, Kasaragod, Payyanur, Kannapuram, Cannanore, Tellicherry, Badagara, Quilandi, Calicut, Ferok, Parpanangadi, Tirur, Kuttippuram, Pattambi, Shoranur Jn, Trichur, Alwaye, Eranakulam Jn,