Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Nldm Koaa Express - 12326


  ()
1 Nangal Dam (NLDM)
07:00
0
1
0 km
2 Anandpur Sahib (ANSB)
07:20
07:25
5 min
1
21 km
3 Sirhind Jn (SIR)
09:03
09:05
2 min
1
104 km
4 Ambala Cant Jn (UMB)
10:00
10:10
10 min
1
158 km
5 Saharanpur (SRE)
11:30
11:50
20 min
1
239 km
6 Moradabad (MB)
14:50
15:00
10 min
1
431 km
7 Bareilly (BE)
16:15
16:20
5 min
1
522 km
8 Lucknow (LKO)
20:00
20:15
15 min
1
757 km
9 Varanasi Jn (BSB)
01:15
01:25
10 min
2
1040 km
10 Mughal Sarai Jn (MGS)
02:25
03:00
35 min
2
1057 km
11 Patna Jn (PNBE)
06:05
06:15
10 min
2
1269 km
12 Kiul Jn (KIUL)
08:29
08:31
2 min
2
1392 km
13 Asansol Jn (ASN)
11:44
12:04
20 min
2
1600 km
14 KOLKATA (KOAA)
15:15
0
2
1803 km

Train Nldm Koaa Express -12326 from to passes through following stations:


Nangal Dam, Anandpur Sahib, Sirhind Jn, Ambala Cant Jn, Saharanpur, Moradabad, Bareilly, Lucknow, Varanasi Jn, Mughal Sarai Jn, Patna Jn, Kiul Jn, Asansol Jn, KOLKATA,