Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Nizamuddin Link Express - 17305


  ()
1 Hubli Jn (UBL)
16:15
0
1
0 km
2 Dharwar (DWR)
16:34
16:35
1 min
1
21 km
3 Alnavar Jn (LWR)
17:14
17:15
1 min
1
57 km
4 Londa Jn (LD)
18:30
18:45
15 min
1
91 km
5 Pune Jn (PUNE)
04:00
04:10
10 min
2
558 km
6 Daund Jn (DD)
05:35
05:50
15 min
2
633 km
7 Ahmadnagar (ANG)
07:10
07:13
3 min
2
717 km
8 Kopargaon (KPG)
09:14
09:15
1 min
2
828 km
9 Manmad Jn (MMR)
10:25
10:30
5 min
2
870 km
10 Jalgaon Jn (JL)
12:00
12:03
3 min
2
1030 km
11 Bhusaval Jn (BSL)
12:45
12:55
10 min
2
1054 km
12 Khandwa (KNW)
15:05
15:10
5 min
2
1178 km
13 Itarsi Jn (ET)
17:40
17:50
10 min
2
1361 km
14 Bhopal Jn (BPL)
19:30
19:35
5 min
2
1453 km
15 Jhansi Jn (JHS)
23:50
23:58
8 min
2
1744 km
16 Gwalior (GWL)
01:17
01:20
3 min
3
1841 km
17 Agra Cantt (AGC)
03:03
03:05
2 min
3
1959 km
18 Mathura Jn (MTJ)
04:00
04:02
2 min
3
2013 km
19 H Nizamuddin (NZM)
06:15
0
3
2147 km

Train Nizamuddin Link Express -17305 from to passes through following stations:


Hubli Jn, Dharwar, Alnavar Jn, Londa Jn, Pune Jn, Daund Jn, Ahmadnagar, Kopargaon, Manmad Jn, Jalgaon Jn, Bhusaval Jn, Khandwa, Itarsi Jn, Bhopal Jn, Jhansi Jn, Gwalior, Agra Cantt, Mathura Jn, H Nizamuddin,